Робін Гуд став оборонцем Києва: поранений на Майдані чоловік пішов у тероборону

Автор: Любава Лисичкіна
16:43 04.03.2023

Олександр з позивним «Робін» – старший стрілець нашого 251 батальйон ТРО ЗСУ.Робін Гуд – це ще дитяче псевдо Олександра. Все через те, що він виріс в селі і завжди полюбляв природу, цілодобово жив у лісі. 

Робін Гуд став оборонцем Києва: поранений на Майдані чоловік пішов у тероборону
Про захисника розповіли на сторінці 241-ї бригади територіальної оборони міста Києва.

Олександр був активним учасником Революції Гідності: 20 лютого 2014 року був в самому пеклі розстрілів на тодішній вул. Інститутській. Був поранений на Майдані, а тільки-но зажили зламані ребра – одразу відправився на війну. На власні очі бачив уламки збитого росіянами малазійського Боїнга та ще багато чого.

В АТО Робін служив в батальйоні «Айдар» та займався тим, що супроводжував колони в зону бойових дій. Тому за час служби він побував у всіх куточках Донбасу.

З народженням доньки він вирішив піти на цивільну службу і це після більше ніж шести років війни. Але довго бути цивільним Олександру не вдалося. З початком повномасштабної війни Робін не розгубився, а одразу почав гуртувати людей коло себе: «До мене доєдналося багато людей. Багато хлопців із ким служив, ті привели своїх друзів… Ми отримали зброю, домовились за розміщення штабу та сформували свій взвод, який назвали Робін-Айдар. Підпорядковувалися ми 207-му батальйону ТРО ЗСУ».

Підрозділ увійшов до складу Сил оборони Києва та виконував різні бойові завдання в столиці, виїздили на бойові позиції в Гостомелі, Пущі-Водиці, Мощун тощо. До самого відходу російських військ з-під Києва Робін з підрозділом боронили столицю. Родина Олександра також не покинула міста.

«В перший день війни ми за добу привели до ладу бомбосховище, в якому до того хазяйнували двірники. В далекому мирному житті я будівельник, тому це було не надто складно. В цьому сховищі моя дружина з дитиною, наші сусіди, жили майже 12 днів поспіль», – розповідає чоловік.

Після оборони Києва підрозділ Олександра перевели у інший батальйон та відправили на охорону аеропорту Жуляни. Звідти у Чернігів на зачистку лісів, перехоплення ворожих ДРГ, будівництво укріпрайонів на кордоні з Білоруссю… Зрешті Робін потрапив до лав 251-го батальйону ТРО ЗСУ.

Про свою мрію, Робін каже спокійно, бо певен, що так і буде: «Після Перемоги поїду з родиною на острів. Я знаю один дикий, туди складно добиратися тому там ніколи нема людей. Буде море, сонце, вітер, родина. І тиша».

Відомо, у Києві судитимуть посадовців Національної музичної академії ім. Чайковського.

 

Великий Київ у Google News

підписатися