Різдвяні та новорічні фільми не такі, як завжди: святковий кіноджем з незвичним перекладом, зірковими жартами та романтикою

Автор: Оксана Тупальська
19:36 02.01

Якщо ви не маєте часу на відпочинок, а перегляд фільму хочете поєднати з корисною справою, наша добірка для вас. У ній кінострічки, вмикаючи які можна одночасно вивчати іноземну мову, пізнавати українські традиції свят, розкривати глибші сенси та ставати добрішими. Починайте рік обдумано та тепло водночас!

Різдвяні та новорічні фільми не такі, як завжди: святковий кіноджем з незвичним перекладом, зірковими жартами та романтикою
Світлодіодне освітлення

Поклик предків (США), 2020

Пригодницький фільм за однойменною повістю Джека Лондона. Собака Бек, що є сумішшю сенбернара та шотландського коллі втратив дім у штаті Каліфорнія – злий господар вигнав його на вулицю. Проте доля тварини мала незвичайний хід – пес потрапив на Аляску у незвичайні пригоди. Бек знайомиться з іншими собаками, товаришує з ватажками зграї, проявляє неймовірну відвагу та витривалість. 

Дивіться онлайн англійському мовою в оригіналі, за потреби можна увімкнути переклад українською у субтитрах. 

“Єва і Різдво” (Канада, США), 2004

Симпатична жінка-бізнесмен на ім’я Єва на Різдво потрапляє у неймовірні пригоди. Вона переміщується в часі у свою юність на переживає її по-новому.  Як багато людей мріяли б переписати власну історію! І цій жінці така пригода вдалася. І весело, і драматично, і захопливо… 

Дивіться стрічку англійською, і за потреби вмикайте субтитри українською. 

“Різдвяна історія” (Фінляндія), 2007

У невеликому селі Лапландії  батьки та сестра маленького хлопчика Ніколаса трагічно загинули, провалившись під лід. Місцеві жителі не могли покинути сироту, і тому вирішили, що він житиме в кожній родині по одному року. Так і вийшло, що Ніколас кожне Різдво проводив в оточенні нових людей. На знак подяки він дарував дітлахам тих, хто дав йому притулок, саморобні іграшки. Так тривало досить довгий час, але одного разу ніхто не зміг дати притулок Ніколасу, і було вирішено відправити його на далекий хутір до старого і сварливого тесляра. Старого зацікавили здібності юнака, і він вирішив взяти його в учні. До цього часу тесляр мав багато дітей, яким він завжди дарував подарунки.

Стрічка озвучена українською. 

“Різдвяні хроніки” (США), 2018 та 2020

Пригоди підлітка Тедді Пірса і його молодшої сестрички Кейт, яка все ще вірить в існування Санти. Люблячі і дбайливі батьки завжди влаштовували на Різдво своїм дітям справжнє свято з безліччю подарунків і завжди робили відеозапис на пам’ять. Тедді виріс і перестав вірити в Санта Клауса, але його сестра Кейт продовжує активно готуватися до зустрічі з Сантою напередодні кожного Різдва. Озброївшись відеокамерою Кейт і Тедді готові чергувати всю ніч, щоб відзняти появу Санти. І ця різдвяна ніч подарує їм найнеймовірніші пригоди, про які брат з сестрою навіть мріяти не могли, адже їм належить допомогти Санті вибратися з небезпечної халепи. 

Фільм в оригіналі англійською, але якщо дуже пошукати, можна знайти і українську озвучку.

Żona dla Mikołaja (Польща), 2004

Святий Миколай відчуває, що скоро пенсія, тому вирішив надіслати своєму нащадку палицю. Однак той не готовий прийняти обов’язки батька… Перш ніж це зробити син Миколая хоче оженитися. Проте як тільки обрав одну кандидатку в дружини, придивився до іншої. Однак красуня, яка захопила серце, навіть не вірить у таємницю Різдва…

Фільм польською мовою, без субтитрів з перекладом.  

Сhristmas With A Prince (Канада), 2018

Різдво у атмосфері королівських стосунків та вишуканості. Це і можливість погортати сторінки історії і перейняти шарму та культурних традицій. 

Стрічка англійському мовою з можливістю увімкнути субтитри українською. 

Christmas With A Prince: The Royal Baby (Канада), 2023

Історія королівської родини, яка жила своє щасливе віп-життя, а на свята очікує немовля, яке має кардинально змінити їхнє життя. Вишуканий одяг, гарні манери, інтриги та таємниці – це все у романтичній комедії.

Шукайте продовження самостійно!

Лист до Миколая (Україна), 2013

Ну а якщо вам хочеться увімкнути зовсім уже українського та кумендного, ось вам кіно від Дзідзьо. Весела короткометражка. 

“Контрабас” (Україна), 2018

І ще одне кіно від Дзідзьо. Якщо трійця йолопів вирішила зайнятися незаконною справою, чекай кінця світу локального масштабу. Вони виросли на кордоні, тому де знайти «легкi» грошi – для них не питання. Але коли на шляху з’являється гарна дівчина, всім планам капець. Тож американські гiрки порівняно з їхніми пригодами – це легке погойдування. Але нашi герої заради мрії готові на все.

Буде цікаво переглянути на свята:

Великий Київ у Google News

підписатися