Різдво проти Нового року: чим відрізняється Святвечір від Щедрого, що коли співати та яку кутю варити

Традиції святкування Нового року на теренах Київщини - це не лише про те, аби послухати привітання президента та підняти келихи. Здавна вечір 31 січня називали Щедрим, а готували не олів'є з вареною ковбасою та горошком, а смачну кутю зі смаколиками. Чим відрізняються два свята, зараз розповімо.

Передовсім, варто нагадати, що як Різдво Христове, так і Щедрий вечір – є святами християнської традиції – коли люди йшли до церкви, обмінювалися радістю та піклувалися про найслабших. 

Взимку на свята люди мали менше роботи – бо урожай в полі був зібраний, корів та гусей на пасовисько гнати потреби не було. Тому ходили один до одного з відвідинами, колядували, щедрували та обмінювалися радістю та надією. 

Читайте також: Київські колядники прикрашають обкладинки світової преси

За матеріалами Elena Rodina

@sofi_leshyshak Щедрівка, яку ти мусиш вивчити! 🫶 #щедрівка #щедрийвечір #софіяколядує #щедрикщедрикщедрiвочка #маланка #намаланку ♬ оригінальний звук – Софійка Лешишак

 

@valentyna_petryshyn #щедрийвечірщедрий #колядуйморазом #колядуймовсі #старийрікминає #новийнаступає #христоссярождає #слаімойого #христоснародився #різдво #зновимроком #коляда #колядки #українськіколядки #гарнаколяда #зсу #бог #ісус #різдвянісвята #святийвечір #святавечеря #щедрийвечір #щедрівки #стараколяда #новаколяда #новийрік #церква ♬ original sound – Lucky girl