Як повідомляє пресслужба КМДА, таких висновків дійшла Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту (РКС).
За даними комісії, в Україні за 5 місяців 2020 року лише 30% дітей першого року життя, що потребують обов’язкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту, тоді як для стійкого колективного імунітету рівень вакцинації має досягати позначки 95%.
Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург говорить, що статистика у Києві загалом підтверджує дані РКС.
Так, середній показник вакцинації серед дітей складає:
- до року 41,3%,
- до 18 місяців – 38,7%,
- 6 років – 30,8%,
- 14 років – 29,7%.
Вона зазначила, що краще за все наразі йдуть справи з вакцинацією від поліомієліту у Дніпровському районі, а ось задніх пасуть Печерський, Голосіївський та Шевченківський.
Також Валентина Гінзбург додала, що загальний рівень охоплення вакцинацією в столиці складає в середньому 30,7%. Серед найкращих – знову Дніпровський район, а найнижчі показники в Солом’янському, Шевченківському та Подільському районах.
Я вкотре звертаюся, у першу чергу, до батьків. Не грайтеся долею своєї дитини. Повірте медикам: вакцинація – єдиний дієвий спосіб вберегтися від багатьох небезпечних інфекційних захворювань. Причому – вакцинація вчасна. Адже коли дитина тяжко захворіє або, не дай Боже, помиратиме на ваших очах від ускладнень хвороби – щось робити буде вже запізно”, – наголосила Валентина Гінзбург.
Читайте також: Вакцины и витамины: как защититься от вирусов
Довідково. Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, що уражає центральну нервову систему та спричиняє параліч, що може призвести до смерті. цю хворобу неможливо вилікувати. Близько 5% хворих помирають. Здебільшого – через порушення дихання під час паралічу дихальної мускулатури.
Нагадаємо, приватним лікарям дозволили проводити вакцинацію.