Рідкісні рослини під загрозою. Ботсад збирає гроші на систему поливу

Автор: Тетяна Сененко
13:51 23.03.2021

Для дендрарію ботанічного саду імені Миколи Гришка організували збір коштів на систему поливу. Система поливу, збудована під час закладання ботанічного саду в 1940-х роках, ще за тодішніми стандартами, вийшла з ладу 20 років тому. Дендрарій ботсаду розміщено на високому березі Дніпра – його найвищі точки підняті над рікою на 100 метрів, тож ґрунтові води недосяжні для рослин.

Рідкісні рослини під загрозою. Ботсад збирає гроші на систему поливу

Рідкісні дерева опинились у критичних умовах пересушеного ґрунту.

“Рослини, які можуть жити по 200-300 років, засихають у віці 70-80 років. Уже втрачено дорослі ялини Енгельмана, висаджені у 1944 році. Крони колекційних дерев зріджуються, зменшуються розміри листя; все частіше з’являються шкідники, які є індикаторами стресу рослин. Зараз працівники ботсаду поливають дерева вручну з відер”, – йдеться у повідомленні Ботсаду.

Місто не може вирішити питання з поливом, тому що ботанічний сад підпорядковується НАН України і не є комунальною власністю.

На 30 гектарах дендрарію хочуть встановити систему поливу з 63 блоків, які підключатимуть почергово – передусім до рослин, що найбільше страждають від нестачі води. Вартість кожного блоку складає 50 тисяч гривень. Зараз на платформі Kind Challenge зібрано трохи більше 11 тисяч гривень.

У фонді Peli can live закликають долучитися до збору коштів, а також ходити у ботсаду тільки доріжками – адже ущільнений ґрунт навколо дерев позбавляє їх необхідної вологи.

Тим часом, неймовірне відео з дрона, що кружляв Ботанічним садом імені Гришка з’явилось в мережі. Зелені хащі та квіти чекають на киян.

Нагадаємо, в Ботсаду імені Миколи Гришка квітнуть азалії.

Великий Київ у Google News

підписатися