Загалом 160 тисяч українців брали участь у війні в Афганістані, понад 3000 осіб загинули. З них понад 12 тисяч киян пройшли через пекло Афганістану, 126 не повернулися додому, загинули. Сьогодні у Києві мешкає 83 сім’ї полеглих воїнів-афганців.
До Дня вшанування учасників бойових дій у Києві відбудеться низка заходів:
- 15 лютого о 10:00 на вул. Лаврській, 17 відбудеться меморіальний захід біля Меморіалу воїнам України, полеглим в Афганістані.
- 15 лютого з 11:00 на вул. Лаврській відбудеться зустріч бойових побратимів-учасників війни в Афганістані.
- До 21 лютого у Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» триватиме фотовиставка «Афганістан – наша пам’ять і біль».
- До 28 лютого у Публічній бібліотеці ім. Лесі Українки проходитиме книжкова виставка «Крізь пекло чужої війни».
- До 28 лютого у читальній залі Державного архіву м. Києва буде проведена виставка архівних документів, присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
КМДА у лютому також виплатить одноразову адресну матеріальну допомогу учасникам бойових дій та сім’ям загиблих учасників бойових дій на території Республіки Афганістан.
Крім того, у столичному Будинку офіцерів пройшли урочистості з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на територіях інших держав та 33-ої річниці закінчення війни в Афганістані 1979-1989 роках.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда вручила почесні відзнаки активним учасникам ветеранського руху Києва.
Довідково. День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відзначається в Україні згідно Указу Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004.
Після Другої світової війни війська Радянського Союзу брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. Війна тривала 10 років – з 25 грудня 1979 року до 15 лютого 1989 року. Пік бойових дій припав на 1984-1985 роки. Участь у війні взяли понад 160 тисяч українців. Понад 3000 осіб загинули. Незалежні експерти стверджують, що реальні цифри загальних втрат Обмеженого контингенту військ можуть сягати більш як 100 тисяч.
Нині весь світ в очікуванні реалізації можливого нового «інтернаціонального обов‘язку» вже від Путіна. Аргументами причин для так званої військової «інтернаціональної допомоги» практично не змінилися. Лише тепер Путін хоче захистити «братню, православну й російськомовну Україну від націоналістів, а Росію від НАТО.