Про це ідеться у дописі Антона Богдалова, завідувача відділу історії незалежної України Національного музею історії України.

Бюлетень Всеукраїнського референдуму містив єдине питання: «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Бюлетені друкувалися не тільки українською, а й угорською, молдавською та мовами інших народів, які компактно проживають у певних регіонах країни.
Голосування стало першим народним волевиявленням від моменту здобуття самостійності. У списках було майже 38 мільйонів виборців, відкрили понад 30 тисяч виборчих дільниць. Вже через чотири години після початку референдуму в голосуванні взяла участь більша частина тих, хто мав право голосу, а на його завершення цей показник склав понад 84 %.
У колекції Національного музею історії України зберігається бюлетень для голосування на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991 року.

Результати голосування відіграли ключову роль для визнання України іншими країнами. Наступного дня після проведення референдуму першими державами, які визнали самостійність України, стали Польща та Канада, 4 грудня це зробила Угорщина. До кінця грудня в цьому списку було 74 країни.
Одночасно з референдумом відбулися вибори президента України. З 95 висуванців на найвищу посаду нашої держави лише сім забезпечили собі підтримку необхідною кількістю підписів виборців. Серед зареєстрованих кандидатів були Володимир Гриньов, Леонід Кравчук, Левко Лук’яненко, Леопольд Табурянський, Олександр Ткаченко, В’ячеслав Чорновіл та Ігор Юхновський. Під час голосування першим президентом України обрали Леоніда Кравчука.