Як повідомляє КЕКЦ, ріка Ірпінь весною як ангел своїми крилами захистила Київ від рашистів-окупантів, а зараз її повинні її захистити від забудовників-“окупантів”.
Під охорону пропонується взяти ділянку річки Ірпінь площею 127,9 га, довжиною 14,880 м, ширина річки біля 10 м, ширина двох прибережних захисних смуг – 50 м.
За словами екологів, річка Ірпінь має величезне історичне значення як місце оборони Києва впродовж 1000 років. За часів Київської Русі з півночі та північного заходу Київ прикривала болотиста річка Ірпінь. На ній були також дві сильні фортеці – Бєлгород (тепер селище Білогородка) і Вишгород (тепер місто Вишгород) – західні оборонні форпости столиці Київської Русі.
Річка Ірпінь мала широку болотисту долину, яку важко проходити для ворожої піхоти та кінноти, що неодноразово захищало древній Київ.
Наприкінці 1930-х років по річці Ірпінь було створено першу лінію оборони Києва, для чого по правому, високому березі річки було споруджено довготривалі вогневі точки. 11 липня 1941 р. до річки Ірпінь вийшли частини 13-ї танкової німецької дивізії, які застрягли в болотистій долині річки і частково були знищені радянською артилерією. Тут їх наступ захлинувся.
Стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня ще раз було доведено в наші дні, коли захисники Києва підірвали міст через Ірпінь, а споруджений путінськими військами понтонний міст через Ірпінь знищили. В результаті ворожі війська вперлися в залиту талою водою болотисту долину річки-рятівниці, що тисячоліттями захищала Київ”, – підкреслюють в КЕКЦ.
На жаль, заплаву річки вже почали в минулих роках забудовувати, зазначається у повідомленні.
Тому ріку-Герой Ірпінь треба негайно захистити, як вона захистила Київ, та створити там заказник. Сподіваємось, що депутати Ірпінської міської ради нас підтримають.
Читайте також: На Київщині зафіксували різкий спад води у річках Рось та Кам’янка
Нагадаємо, у Фастові створили комісію через різке пониження рівня води на річці Унава.