«Рибний» день на Синьому озері

Автор: Великий Київ
19:28 16.07.2019

Біля Синього озера 14-го липня пройшло грандіозне святкування Дня рибалки і навіть літній дощ не зміг зіпсувати свято. Депутат Київради…
Читать дальше

«Рибний» день на Синьому озері

Біля Синього озера 14-го липня пройшло грандіозне святкування Дня рибалки і навіть літній дощ не зміг зіпсувати свято. Депутат Київради Олексій Окопний та фахівці-проектанти КП «Плесо» розповіли, яка робота проводиться для очистки водойми Синього озера та благоустрою зеленої зони довкола. «Великий Київ» не стояв осторонь і став свідком задуму народження нової території відпочинку у Києві.

 Це не була суто інформативна зустріч, організатори вирішили поєднати приємне з корисним та влаштували для родин з Виноградаря справжній пікнік на свіжому повітрі!

В рамках святкування на березі озера спорудили тимчасові шатри – готувалися до дощу заздалегідь. Але починалося все дуже сонячно і з розважальної програми для дітей. Аніматори у костюмах «міньйонів» та героїв інших популярних мультфільмів фотографувалися та грали з малятами, фокусник показував ілюзії та шоу з мильними бульбашками. На батьків з дітьми чекали і тематичні конкурси – наприклад, зробити з підручних матеріалів вудочку. А під час першої частини святкування усі бажаючі могли скуштувати частування від організаторів: безкоштовну цукрову вату, попкорн та екзотику – лимонад із парою від рідкого азоту.

Але розвагами День рибалки можна було назвати тільки умовно. Тому що основна частина свята була присвячена саме збереженню Синього озера. Тому Олексій Окопний і комунальні підприємства, які обслуговують водойму та прилеглу територію («Плесо» і «Київзеленбуд»), підготували своєрідну презентацію з планшетами, питаннями і відповідями. Тож люди могли дізнатися про озеро все, що так довго цікавило.

Відтак на сьогоднішній день є 2 напрями роботи. Перший – розроблений проект розчистки самої водойми. До кінця року він має пройти державну експертизу, і на наступний рік можна буде його реалізовувати.

Причому прибережна смуга теж буде благоустроєна душовими кабінами, рятувальним постом, приміщенням для медпункту та інвентарю. І якщо всі ці умови будуть виконані, Синє озеро зможе нарешті отримати статус зони відпочинку, де можна купатися!

А другий напрям – розробка концепції парку. Вона передбачє максимальне збереження зелених насаджень. Це ще до проектний етап, тобто в нього можливо вносити зміни. Власне, Олексій Окопний запропонував мешканцям надавати свої пропозиції до його громадської приймальні, де їх систематизують, передадуть зеленбудівцям, а потім проведуть громадські слухання.

Отже майбутня концепція парку «Синьоозерний» включає в себе:

  • велосипедну доріжку довкола парку;
  • скейт-парк;
  • зону «ворк-аут»;
  • центральну галявину для масових заходів;
  • пляжну і дитячу зони відпочинку;
  • інсталяцію у вигляді земної кулі з лазерними ефектами;
  • зону для прогулянок з собаками та багато іншого.

Офіційна програма плавно перейшла до «родзинки» святкування Дня рибалки – запуску у Синє озеро річкової риби. Це було майже 700 кілограм коропів і білого амура. Якраз для природнього очищення водойми, якщо вправні рибалки не виловлять її за літо. Деякі сміливці підійшли поближче до спеціального отвору у машині, стоячи по коліна у воді, ловили рибу руками та фотографувалися з нею і відпускали у воду.

До речі, Синім озером займаються два підприємства. КП «Плесо» обслуговує безпосередньо водойму, а «Київзеленбуд» – паркову зелену територію.

«Це добре, що нам розказали, що буде з озером. Тому що ми вже кілька років спостерігаємо, як воно міліє, лячно, що воно пересохне і потім тут виростуть висотки. А парк нам потрібен більше, тут така природа і взимку погуляти, і літом на пляж», – розповідає Валентина Федорівна, яка мешкає неподалік на проспекті Правди.

Та й усі присутні були раді спілкуванню. Звичайно, засипали свого депутата не тільки питаннями про озеро, а й побутовими – про вікна, асфальт і ремонт під’їздів, яких на Виноградарі відбувається чимало. У будь-якому разі такі зустрічі роблять ближчими всіх сусідів, тому що об’єднують довкола якоїсь проблеми і дозволяють разом шукати шляхи вирішення.

В березні 2017-го року Київською міською радою за поданням Олексія Окопного було прийнято рішення про створення парку «Синьоозерний». Загальна площа парку становить 12 гектарів без урахування, власне, озера площею 4 гектари. 

«Ця красива територія завжди була жаданою для забудовників. Така ситуація відбулася у 2007-у році, коли озеро та прилеглу місцевість віддали під забудову ТОВ «Каштанове місто». Тоді громада забила на сполох. І у 2013 році, після важкої судової тяганини нам вдалося повернути озеро. Але після цього воно залишалося «нічийним». Тому, одним з перших моїх завдань, коли я став депутатом Київської міської Ради, було передача Синього озера на баланс КП «Плесо». Майже три роки тому це відбулося. А після прийняття рішення про створення парку ми поставили крапку в питанні щодо можливої забудови даної території. Це виключено і неможливо». Олексій Окопний, депутат Київради.

Великий Київ у Google News

підписатися