Пацієнту не розкривали грудної клітки та не розпилювали грудину.
Як повідомляється, хірурги медичного центру Baylor St. Luke’s зробили справжній прорив у медицині, виконавши першу повністю роботизовану трансплантацію серця дорослому пацієнту в США.
Доктор Кеннет Ліао та команда лікарів зуміли врятувати життя, зробивши лише невеликі точні розрізи. Пацієнту не розкривали грудної клітки та не розпилювали грудину. Замість цього нове серце було імплантовано через преперитонеальний простір.
Ця методика не просто менш травматична. Вона дозволяє уникнути надмірної кровотечі, зменшує потребу в переливанні крові та мінімізує ризик розвитку антитіл проти пересадженого серця.
45-річний чоловік, який потрапив до лікарні ще в листопаді 2024 року з важкою серцевою недостатністю, місяцями боровся за життя з допомогою механічних пристроїв. У березні 2025 року він нарешті отримав шанс на нове життя. Через місяць після операції повернувся додому здоровим, без жодних ускладнень.
“Ця трансплантація показує, що можливо, коли інновації та хірургічний досвід об’єднуються для покращення догляду за пацієнтами”, — зазначив доктор Ліао.
Прорив, який дарує надію тисячам людей по всьому світу, що чекають на трансплантацію серця. Завдяки таким інноваціям навіть складні операції стають безпечними, говорять хірурги Інституту серця МОЗ України.
Відомо, з жовтня 2022 року завдяки неонатальному скринінгу захворювання виявили у понад 400 немовлят.