Reuters: Держсекретар США Марко Рубіо висловив занепокоєння через жорстку позицію України на перемовинах

Державний секретар США Марко Рубіо заявив про своє занепокоєння тим, що Україна може повернутись до більш жорсткої позиції на переговорах щодо врегулювання війни з Росією. Про це повідомляє агентство Reuters.

Його коментар прозвучав на тлі скасування важливих переговорів, які мали відбутися 23 квітня в Лондоні за участі представників США, України та ключових країн Європейського Союзу. Перемовини відклали після того, як Київ та деякі європейські столиці не підтримали запропоновану американською стороною угоду.

Читайте також: WSJ: Велика Британія та Франція допускають сценарій часткової втрати територій Україною в обмін на мирну угоду

Серед пунктів, які викликали найбільше заперечень, — можливість визнання Криму частиною Росії, а також ослаблення санкцій проти Москви ще до завершення перемовин. Ці ініціативи викликали обурення як у Києві, так і в низці європейських країн, які вважають їх несумісними з принципами міжнародного права та позицією України.

Офіційні представники США поки не коментують, чи буде переглянуто запропоновану рамку мирної угоди та коли можуть відбутися нові переговори.