Реставровані після російських обстрілів писанки-велетні експонують під Верховною радою (ФОТО)

Автор: Оксана Тупальська
16:59 11.04.2023

Писанки незламності відреставрували на Київщині. Колекція великодніх яєць-велетнів, які впродовж останніх років традиційно щовесни експонувалися на Софійській площі постраждала від російської агресії. Проте частину експонатів реставрували та представлять киянам біля будівлі парламенту.

Реставровані після російських обстрілів писанки-велетні експонують під Верховною радою (ФОТО)
Світлодіодне освітлення

Вперше Всеукраїнський фестиваль писанки стартував у Києві у 2016 році. Колекція складала понад 800 великих писанок майже у зріст людини та на момент повномасштабного вторгнення зберігалась у Добропарку. 

“Насьогодні лише 120 писанок з 800 збереглися, частину з них відреставровано. І вони представлені на Грушевського, 5, у дворі Верховної ради. Ми долучились до акції та запрошуємо всіх бажаючих долучитись до відновлення цих писанок”, – розповів керівник апарату ВР України Вячеслав Штучний. 

Частину писанок, які вціліли, відвезли з Київщини експонуватися до Львова. На них – великодні баранчики, космічні сюжети, символи життя та добробуту з українського фольклору та християнської традиції. Їх малювали митці з усіх регіонів України, включаючи Крим та Донбас. 

Нагадаємо, на Великдень нічні богослужіння у храмах столиці проходитимуть онлайн, комендантська година триватиме із 00:00 до 05:00.

Великий Київ у Google News

підписатися