Реставрація Хреста центрального куполу Софійського собору завершена: що далі

Автор: Любава Лисичкіна
21:17 04.07

Як виглядає один з найзначніших хрестів столиці можна побачити з майстерні, де проводилися роботи з реставрації.

Реставрація Хреста центрального куполу Софійського собору завершена: що далі Фото: Національний заповідник "Софія Київська"
Світлодіодне освітлення

Останніми новинами та фото поділився перший заступник генерального директора  Національного заповідника “Софія Київська” Вадим Кириленко.

Під головуванням завідувача науково-реставраційної майстерні заповідника, художника-реставратора вищої кваліфікаційної категорії Анатолія Остапчука члени Науково-реставраційної ради прийняли низку відреставрованих робіт, що зберігаються у фондах заповідника. Серед них і хрест центрального купола Софійського собору.

Кириленко показав останні акорди в реставрації Хреста центрального куполу Софійського собору. 

“Станом на сьогодні завершено реставраційні роботи. Роботу реставраторів було прийнято на Науково-реставраційній раді заповідника. Розпочато підготовчі та конструктивні роботи для повернення Хреста на своє історичне місце на головному куполі собору… Ще трошки”, – додав він.

Раніше повідомлялося, що реставрація хреста відбувалася коштом меценатів.

Нагадаємо, “ВК” писав про те, як заповіднику “Софія Київська” тривав процес реставрації хреста з центрального купола Софійського собору. В ході реставраційних робіт вже зробили детальні обміри, описи та обстеження хреста. 

Великий Київ у Google News

підписатися