Реставрація будівлі Національного художнього музею в Києві обійдеться на 20 млн дорожче

Автор: Володимир Хлєбников
17:31 31.12.2021

Національний художній музей України замовив у ТОВ “Будівельно-реставраційна фірма “Відродження” додаткові протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи. Вартість робіт сягає майже 20 млн грн.

Реставрація будівлі Національного художнього музею в Києві обійдеться на 20 млн дорожче

Відповідна інформація міститься в системі Prozorro.

Йдеться про будівлю музею по вул. Грушевського, 6 у Печерському районі Києва. Це пам’ятка архітектури та містобудування національного значення “Будинок музею старожитностей та мистецтв, 1897-1900 років”. Вартість робіт – 19,78 млн грн.

У серпні 2019 року Національний художній музей замовив “БРФ “Відродження” протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи у своїй будівлі на 69,39 млн грн, пишуть “Наші Гроші”.

Фірма “Відродження” до кінця 2021 року мала капітально відремонтувати та реставрувати будівлю музею. Був передбачений ремонт ґанку, сходів, фасадів, скульптур, постаментів і підпірних стін, заміну віконних блоків, монтаж піднімної платформи та благоустрій. Роботи на 42% суми повинен був виконати субпідрядник ТОВ “Енерго Інжиніринг”.

Читайте також: У музеї Шевченка День відкритих дверей: що цікавого подивитись

Нову угоду було укладено за переговорною процедурою, оскільки виникла необхідність виконання додаткових робіт, не зазначених у початковому проєкті. Без виконання цих робіт неможливо виконувати основні роботи за основним договором.

Йдеться про:

 • скульптурні композиції на фасадах;
 • зміна технології ремонтно-реставраційної роботи фасадів;
 • посилення елементів портику;
 • вхідна група на головному фасаді;
 • посилення перекриття під центральною вхідною групою;
 • влаштування гідроізоляції стін та сходів;
 • ґанок і сходи центрального входу;
  влаштування ліфтової шахти;
 • ремонтно-реставраційні роботи скульптур левів та їх постаментів;
 • влаштування підпірних стінок входу з вул. Грушевського.

Засновником і директором столичної “БРФ “Відродження” є киянин Ярослав Граужис, який був позаштатним помічником екснардепа від Партії регіонів Юлії Ковальової. Крім того, Граужис входив до складу правління ПрАТ “Київська міжобласна спеціальна науково-реставраційна проектно-виробнича майстерня”, яким володіє ТОВ “Ремонтно-реставраційне підприємство “Україна-Реставрацiя” Олени Колесник.

ТОВ “РРП “Україна-Реставрацiя” було єдиним конкурентом “Відродження” на тендері щодо протиаварійних ремонтно-реставраційних робіт художнього музею у 2019 році.

Нагадаємо, у липні 2021 року міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що у Національному художньому музеї у межах президентської програми “Велика реставрація” замінили дах і відреставрували фасад і показав фото.

Читайте також: Як просувається будівництво Музею Голодомору в Києві (ВІДЕО)

Великий Київ у Google News

підписатися