Про це розповів у Телеграм-каналі міністр культури Олександр Ткаченко.
За його словами, за тиждень реставратори провели підготовчі роботи, розчистили сміття, виготовили захисні металоконструкції для вікон. Наразі триває монтаж захисних конструкцій вікон, що постраждали від високих температур. Наступний етап – очищення внутрішніх поверхонь та облаштування риштування.
Німецька технологія, яку використовуватимуть фахівці ТОВ “Укрспецреставрація”, дозволяє глибоко очищувати без механічного впливу такі чутливі матеріали як ліпнина, кераміка, мармур, природний камінь, гіпс, поліроване дерево тощо. Цю ж технологію використовували для реставрації видатних пам’яток у Німеччині, Франції, Великобританії, Бельгії, США, Канаді, Швейцарії, Португалії, Іспанії. Усі необхідні компоненти очисної суміші виробник передав Костелу Святого Миколая безкоштовно.
Фахівці виконають наступні роботи:
- ремонт підлоги,
- монтаж захисних віконних конструкцій,
- очистку поверхонь,
- відремонтують системи електропостачання,
- освітлення і пожежогасіння,
- встановлять захисні сітки.
Оціночна вартість робіт – 19,5 млн грн. Гроші на відновлення Костелу надали благодійники – громадяни України та бізнес. Очікується, що роботи триватимуть до кінця січня 2022 року.
Нагадаємо, Костел святого Миколая горів 3 вересня цього року. Загоряння сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО).