У дисертації ректора знайшли низку співпадінь з російськими авторами, які описують релігійні феномени та патріотичне виховання. пише УП.
Виявляється, ректор великого технічного вишу писав дисертацію з гуманітарних наук, а не профільних для закладу.
Мельниченко замінює “патриота России” на “патріота держави”, “Россию” – на “власну державу”, “идеи Отечества” – на “ідеї Вітчизни”, “защитника Отечества” – на “патріота своєї Вітчизни”, слова “реформирования России” на “реформування сучасної України”, – цитує УП аналіз опублікований на ресурсі “Помилки та фальсифікації у наукових дослідженнях”.
Мовляв, у роботі ректора КПІ є плагіат з книги В. Н. Никитина та В. Л. Обухова “Религиоведение. Вероучения религий мира”, а також є схожості з російською статтею про патріотичне виховання, написаною Володимиром Лутовіновим та Євгеном Радіоновим.
Кажуть, що до призначення на першу посаду в КПІ Мельниченко протягом 2015-2021 років був членом комісії КПІ з питань етики та академічної доброчесності. У 2016-2019 роках він входив до складу науково-методичної підкомісії “Академічна доброчесність” Міністерства освіти і науки України, відповідальної за розробку критеріїв доброчесності у науковій спільноті.
Раніше “ВК” розповідав про скандал з плагіатом в університеті Шевченка – там завкафедри вкрав працю російського аспіранта.