Реконструкція застарілого житла: влада визначилась з першими кроками

Автор: Галина Ворона
09:59 04.03

Столиця розпочала розробку проекту Програми комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду. Перші два етапи цієї програми вже готові.

Реконструкція застарілого житла: влада визначилась з першими кроками

Про це заявив заступник голови КМДА Вячеслав Непоп під час робочої наради за участі розробника – директора Інституту урбаністики Алли Плешкановської.

Перші два етапи проекту вже готові. В них ми визначили основні кроки, необхідні для початку реалізації Програми реконструкції застарілого житла. Фактично, це підґрунтя для пілотних проектів у даному напрямку”, – розповів він.

За словами Вячеслава Непопа, на першому етапі проведено дослідно-аналітичну роботу. Зокрема, аналіз нормативної бази та міжнародного досвіду, вибір механізмів фінансування  подібних інвестиційних проектів. Окрему увагу приділили також правам та обов’язкам мешканців житла, що підлягатиме реконструкції, та врегулюванню питань оформлення прав власності на нього.

На наступному етапі ми плануємо інвентаризацію застарілого житла. Це дозволить чітко визначити межі територій комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду відповідно до містобудівної документації, чинної та проектної”, – розповів Вячеслав Непоп.

Наступними кроками створення Програми стане характеристика кварталів, планування черговості втілення проектів та затвердження способів реконструкції. Після цього проект Програми винесуть на розгляд Київської міської ради.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...