Реконструйована Андріївська церква готується до відкриття і першого богослужіння

11:00 02.12.2020

Андріївська церква – місце сили та один з головних храмів Києва – готується до відкриття після 5-річної перерви на реставрацію. Відкриття відбудеться онлайн 12 грудня, а 13 грудня у храмі проведуть першу церковну службу. Символічно, що відкриття співпало з 320-річницею народження архітектора.

Реконструйована Андріївська церква готується до відкриття і першого богослужіння

Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко, який напередодні побував у церкві і перевірив хід робіт.

За його словами, у храмі повністю відреставровано весь живопис, ікони та іконостас, почищено ліпнину й відшліфовано підлогу. Замінено інженерні мережі, проведені нові системи освітлення, опалення, подачі повітря, вікна.

До речі, автентичний колір стін 18 століття завдяки комп’ютерному аналізу допомогли віднайти німецькі технологи. А перед затвердженням фінального кольору та пофарбуванням було зроблено 36 тестових викрасок”, – додав Ткаченко.

Він зауважив, що під час реконструкції відновлювали на лише наповнення, але і зміст святині.

Метою реставрації стало розкрити первісні рішення і бачення архітектора Растреллі. І вже зовсім скоро кияни та відвідувачі зможуть побувати всередині та вперше побачити іконостас Растреллі у справді первозданному вигляді” – додав міністр.

Читайте також: Як проходить реставрація ікон в Андріївській церкві (ФОТО)

Нагадаємо, поки що кияни і гості міста можуть прогулятись сходами Андріївської церкви у певні дні.

Як повідомлялось, 18 жовтня 2018-го Верховна Рада прийняла в цілому президентський законопроект про передачу Андріївської церкви в безоплатне постійне користування Вселенського патріархату.

Великий Київ у Google News

підписатися