Про це свідчать дані всеукраїнського опитування громадської думки, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Так, якби вибори до Верховної Ради України відбувалися на початку червня, “Слугу народу” могли б підтримати 20,3% респондентів (серед тих, хто збирається голосувати і визначився зі своїм вибором).
За “Європейську Солідарність” проголосували б 18,5% опитаних (серед тих, хто визначився з вибором).
Як зазначають соціологи, різниця в підтримці цих партій – у межах статистичної похибки. Відтак “формально за результатами опитування ці партії з приблизно однаковою підтримкою “ділять” перше-друге місце”.
“Якщо у квітні різниця в підтримці “Слуги народу” і “ЄС” була понад похибку, тобто “Слуга народу” формально дійсно мала найбільшу підтримку і була на першому місці, то зараз підтримка обох партій в межах статистичної похибки, і тому обидві партії “ділять” лідерство з приблизно однаковою підтримкою”, – наголосили в КМІС.
Третє-четверте місця наразі ділять “Батьківщина” (12% підтримки) та “ОПЗЖ” (11,9%). Різниця в підтримці цих двох партій – у межах статистичної похибки. Крім того, подолала б прохідний бар’єр партія “Сила і Честь” (7,2% підтримки).
Підтримка інших партій нижче прохідного бар’єру.
Як відомо, на парламентських виборах у 2019 році “Слуга народу” набрала 43,16% голосів у багатомандатному окрузі, ОПЗЖ – 13,05%, “Батьківщина” – 8,18%, “Європейська Солідарність” – 8,1%, “Голос” – 5,82%.
Нагадаємо, рейтинг президента Володимира Зеленського продовжує падати.