Регулює згортання крові: чому ревень можу бути надзвичайно корисним

Автор: Любава Лисичкіна
23:47 24.05.2022

Багатство поживних речовин робить його цінним джерелом вітамінів і мінералів навесні, коли організм потребує зміцнення. Вживання ревеню час від часу не нашкодить. Компот з додаванням ревеню або пиріг з ревенем можуть бути ідеальними ласощами на весні.

Регулює згортання крові: чому ревень можу бути надзвичайно корисним
оренда квартири Київ
Все про користь ревеню розповіла дієтолог Світлана Фус.
 
Ревінь – це овоч, але через те, що має кисло-солодкого смак його частого використовують в десертах, солодких хлібобулочних виробах. Їстівної частиною рослини є соковиті і м’ясисті черешки листя, які можуть мають різне забарвлення. Сорти з зеленими черешками кислуваті на смак; ревінь з рожевими і червоними черешками менш кислий.
 
У чому цінність ревеню?
 
За словами Фус, як і інші овочі, він багатий клітковиною і пектином. У 100 г черешків міститься 14,0% добової норми пектину і 12,8% клітковини  та знаходиться невелика кількість крохмалю (в 100 г – 0,22 г) і сахарози (0,1 г).
 
У ревені високий вміст вітаміну К, що регулює згортання крові – до 25% добової потреби та невелика кількість вітаміну С (десята частина добової норми в 100 г). Серед мінералів найбільше солей кальцію, калію, марганцю і хрому.
 
Кислий смак рослині надає велика кількість органічних кислот – яблучної, лимонної і щавлевої. У молодих черешках переважають яблучна і лимонна кислоти, а в старих вміст їх падає, зате накопичується багато щавлевої кислоти. В результаті черешки стають грубими, твердими і малопридатними для їжі.
 
Протипоказання і побічні ефекти
 
Світлана Фус зауважує, що ревінь рослина смачна і корисна, проте  вживати більш “дорослі”, тверді черешки ревеню небезпечно через високий вміст в них щавлевої кислоти. Вона, потрапляючи в організм людини, зв’язується з кальцієм і утворює оксалати. Ці солі можуть сприяти утворенню оксалатних каменів у нирках. Тому не слід вживати ревінь при сечокам’яній хворобі, подагрі, холециститі та використовувати його вагітним.
 
Часте вживанняя цього овоча може привести до вимивання кальцію з організму і порушення балансу кальцію і фосфору. Тому людям, що страждають захворюваннями суглобів (артритами) або крихкістю кісток (остеопорозом), слід обов’язково відмовитися від усіх десертів з додаванням ревеню. Він може ще більше вплинути на ослаблену кістково-суглобову систему.
 
Щоб не перевищити допустимий рівень щавлевої кислоти, яка надходить з їжею, вживайте невелику кількість – до 100 г молодих черешків. Цікаво, що такі ж обмеження є і для зеленого щавлю. Ним об’їдатися теж не варто – щавлю можна до 50 – 60 г в день. Крім того, і ревінь, і щавель не повинні входити в наш раціон щодня.
 
Як вживати
Для їжі важливо вибирати тільки молоді черешки, говорить дієтологиня. Листя неїстівні, їх не використовують в їжу – щавлевої кислоти там в кілька разів більше, ніж в черешках. Крім того в листі багато природного глікозиду антрахінону, який дає червоний колір рослині і може викликати небажані кишкові спазми.
 
Ревінь краще їсти свіжим. Його можна зберігати в холодильнику в запечатаних пакетах, попередньо обірвавши листя і обрізавши кінці. Черешки також заморожують. Шкірку знімають перед приготуванням.
 
Ревінь часто використовують як начинку в солодких пирогах, роблять з нього варення, цукати, джем. Кориця, імбир, полуниця, яблука та інші фрукти добре поєднуються з ревенем і дозволяють зменшити кількість цукру, що додається в страви. Роблять з нього освіжаючі напої, компоти, киселі, додають в соуси. Разом з іншими овочами ревінь можна використовувати як гарнір до м’яса, риби і птиці.
 
“Багатство поживних речовин робить його цінним джерелом вітамінів і мінералів навесні, коли організм потребує зміцнення. Вживання ревеню час від часу не нашкодить. Компот з додаванням ревеню або пиріг з ревенем можуть бути ідеальними ласощами на весні. Однак занадто часте вживання цього овоча може завдати нам шкоди, вимити кальцій з організму, сприяти утворенню каменів в нирках. З цієї причини краще обмежити споживання ревеню”, – додала Фус.
 
До слова, дієтолог розповіла, якою має бути антистресова їжа під час війни.

Великий Київ у Google News

підписатися