Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.
За її словами, для втілення проєкту в одному із закладів, який опікується реабілітацією військових, розмістили частину міського центру соціальної, професійної та трудової реабілітації людей з інвалідністю.
Фахівці використовують перевірені доказові інструменти: арттерапію (різні види мистецтв), буктерапію (читання та обговорення книг), анімалотерапію (спілкування із тваринами), ігротерапію.
Я була здивована, наскільки спілкування з тваринами може розслабити людину та дати можливість психологам з нею працювати. Як говорять фахівці, приблизно через два тижні анімалотерапії люди починають відкриватися, бо найбільша проблема, особливо тих, хто був у полоні, – це тактильність. Люди не готові комунікувати і дозволяти, щоб до них доторкнулися, і саме спілкування з тваринами їх соціалізує“, – поділилась Марина Хонда.
Вона додала, що тварин захисникам спеціально привозять із Київського зоопарку щотижня. Це шиншили, кролики, морські свинки, черепахи – усі тварини під постійним ветконтролем та з необхідними щепленнями.
Людині, яка потрапляє на медичну реабілітацію, дуже важко відкритися. Особливо, якщо вона була в полоні, або розуміє, що далі піде воювати. Сам факт того, що війна продовжується, змушує людей закриватися. Тож тільки медичне лікування не вирішує основної проблеми її внутрішнього стану. А так людина одразу отримує медичну послугу і безкоштовну соціальну реабілітацію. І в цьому плюс, який дає подвійний ефект лікуванню”, – підсумувала Марина Хонда.
Нагадаємо, Київрада затвердила міську програму “Підтримка киян – захисників та захисниць України”, яка, зокрема, передбачає комплексний підхід до реабілітації та реінтеграції ветеранів.
Читайте також: Ексфутболіст відкрив у Києві реабілітаційний центр та допомагає відновитись військовим
Нагадаємо, дорослі і діти можуть пройти безкоштовну реабілітацію у 38 медзакладах Києва – перелік.