Разом у декрет! Чоловікам теж дозволять відпустку з догляду за дитиною – законопроєкт

19:12 19.06.2020

Сьогодні у парламенті було зареєстровано законопроєкт про рівні можливості батька та матері на догляд за дитиною.

Разом у декрет! Чоловікам теж дозволять відпустку з догляду за дитиною – законопроєкт

Законопроєкт розміщено на сайті Верховної Ради.

Зокрема, Кодекс законів про працю України повинен бути доповнений статтею 77*3 про те, що одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини может надаватись чоловікові, “громадянському” чоловікові або батькам подружжя.

“…Одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів надається працівникам, а саме:

  • чоловіку, дружина якого народила дитину;
  • батьку дитини у разі, якщо він не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір’ю дитини, але які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки;
  • бабі або діду, або іншому повнолітньому родичеві дитини, який фактично доглядає за дитиною, якщо мати (батько) дитини є одинокою матір’ю (батьком). Відпустка при народжені дитини надається лише одній з осіб, вказаних у частині першій цієї статті”.

Крім того, слово “жінки” планують змінити на “батьки дитини”. 

В Офісі Президента вважають, що “цей законопроект – перший крок України у виконанні її зобов’язань у межах міжнародного «Партнерства Біарріц» зі встановлення рівних прав для жінок і чоловіків у всіх сферах життя”.

Нагадаємо, що можливий декрет є однією з головних причин нерівної оплати праці чоловіків та жінок. Так, жінки в Україні та по всьому світу заробляють на близько 20% менше, аніж чоловіки. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...