Про затоплення заплав у Бориспільському районі та в Києві гідрометеорологи попереджали у вихідні. Однак станом на понеділок, 18 березня, ситуація стабільна, аварійних підтоплень немає.
Як розповів генеральний директор ПрАТ “Укргідроенерго” Ігор Сирота, У результаті раннього водопілля гідроелектростанції виробляють близько 65 млн кВт-год. електроенергії щодня. Це рекордна кількість.
“Для енергосистеми це хороша ситуація, тому що ми можемо її підтримати”, – зазначив Сирота.
Нині збільшення рівня води фіксують на території північного сусіда у річці Прип’ять. Також неподалік від українського кордону відбулися затоплення у домогосподарствах білорусів. Проте такої великої води, як у 2023 році навесні, коли вслід за північним сусідом топило жителів Київщини, поки не спостерігають.
Найбільш масові підтоплення Києва у 2023 році спостерігалися наприкінці весни. Тоді затоплення заплави місцями складало до 5-10 см. Постраждали двори жителів у Вишгородському, Броварському та Бориспільському районах.
У столиці були підтоплення заплавних територій – острови у парку «Муромець», «Гідропарк», Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.
Водночас, у березні-квітні прогнозують велику кількість опадів. Дощитиме щотижня та вологу погоду змінюватиме сонячна днина. Відтак, можливе підвищення рівня води у Дніпрі до травня.