Ракета, якою росія зруйнувала “Охматдит”, базується на західних компонентах

Автор: Галина Ворона
14:23 10.07

Російська ракета Х-101, яка зруйнувала київську дитячу лікарню “Охматдит”, базується на компонентах західного виробництва. Це свідчить про те, що кремль успішно обходить санкції..

Ракета, якою росія зруйнувала “Охматдит”, базується на західних компонентах Фото: архівне
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє  газета Financial Times, пише “Українська правда”.

Х-101, якою росія атакувала “Охматдит” є однією з найсучасніших крилатих ракет агресора і має вирішальне значення для посилення її кампанії повітряних ударів по Україні.

Зазначається, що агресор все ще залежить від запчастин із західних країн, зокрема, США, тим не менш виробляє майже у вісім разів більше Х-101, ніж до повномасштабного вторгнення у 2022 році.

“Західні технології дозволяють їм будувати ці розумніші ракети, які дозволяють їхнім терористичним атакам проходити повз нашу слабку протиповітряну оборону”, – сказала провідний науковий співробітник з питань санкцій в Інституті KSE в Києві Олена Білоусова.

Після того як санкції відрізали росію від деяких передових компонентів, оборонний сектор кремля почав використовувати мікропроцесори та інші передові  технології, не призначені для військового використання.

Про це свідчить український аналіз ракети Х-101, випущеної в січні, який виявив 16 одиниць електроніки західного виробництва всередині ракети.

Два компоненти були марковані як вироблені швейцарською компанією STMicroelectronics зі штаб-квартирою в Швейцарії, а решта – американськими виробниками мікросхем, включаючи Texas Instruments, Analog Devices та Intel.

Усі товари призначені головним чином для цивільних цілей, а деякі з них досить старі.

Аналіз російських документів, проведений Financial Times, показує, як російські компанії у 2023 році змогли отримати деталі, ідентичні тим, що були використані в січневій Х-101, просто купивши їх на відкритому ринку та імпортувавши через Китай.

Хоча в російських документах зазначено, що деталі були виготовлені західними виробниками, всі вони вказані як такі, що були виготовлені в Китаї, Малайзії, Філіппінах, Тайвані або Таїланді.

Аналіз одного уламка, швидше за все, недооцінює ступінь залежності Росії від іноземного виробництва. Згідно з аналізом Офісу президента України, наданим FT, укомплектований Х-101 може містити понад 50 різних деталей іноземного виробництва.

Читайте також: Росіяни прицільно били по “Охматдиту” ракетою Х-101 – відео  

 Нагадаємо, українські спецслужби знайшли нові докази цілеспрямованого удару по “Охматдиту” ракетою Х-101.

Великий Київ у Google News

підписатися