Як повідомляє МОЗ, Положення про Раду з відновлення “Охматдиту” затверджено наказом міністерства.
Склад Ради буде затверджено у два етапи, до неї увійдуть 15 осіб,
На першому етапі до Ради увійдуть представники:
- благодійників, які зробили найбільші пожертви, та організаторів збору (6 осіб);
- Міністерства охорони здоровʼя (1 особа);
- “Охматдиту” (1 особа).
На другому етапі буде відібрано 7 представників громадських об’єднань та благодійних організацій, що працюють у сферах запобігання корупції, захисту прав пацієнтів та розвитку охорони здоров’я.
Відбір представників громадських організацій буде здійснювати персональний склад Ради з відновлення за результатами розгляду заявок та рейтингового голосування.
Оголошення про прийом заявок буде оприлюднено на сайті МОЗ. З критеріями відбору кандидатів та порядком подачі заявок можна ознайомитися в Положенні.
Першочергово до складу ради буде запропоновано увійти представникам благодійників, зважаючи на розмір внеску на цілі відбудови та відновлення “Охматдиту” та участь в організації збору благодійних коштів.
Читайте також: Цифра дня. Скільки грошей зібрали на відбудову “Охматдиту”
Нагадаємо, 22 липня було оголошено тендер на відбудову нового корпусу “Охматдиту”. На нього подалися півтора десятка фірм із пропозиціями на сотні мільйонів. Переможцем стала фірма зі статутним капіталом 5 тис. гривень та технікою, що працює не вище 2-го поверху – і це викликало великий резонанс у суспільстві. Після цього скандальний тендер вирішили скасувати і провести новий – через Prozorro. Згодом у МОЗ повідомили, що разом з основним будуть скасовані супутні тендери на 14 млн грн, до яких теж виникло багато питань