Радіація на закуску: у зоні відчуження затримали чоловіків з відрами грибів

11:19 04.11.2020

Силовики двічі за минулий вечір затримували у чорнобильській зоні грибників з незаконним промислом. Обоє вони – жителі сусідніх сіл, незаконно проникли у зону відчуження. На момент зустрічі з правоохоронцями чоловіки назбирали загалом близько 40 кілограмів грибів і, звісно, кажуть, що збирали для власного вжитку. Тим не менше нестимуть не лише адміністративну, але і кримінальну відповідальність.

Радіація на закуску: у зоні відчуження затримали чоловіків з відрами грибів

Про це розповіли у Держприкордонслужбі.

Співробітники поліції оформили на грибників адмінпротоколи за порушення режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнала радіоактивного забруднення (Стаття 46-1 КУпАП).

Гриби, зібрані на забрудненій території, вилучили. Поряд з цим прикордонники направили в Нацполіцію повідомлення про виявлення в діях чоловіків ознак кримінального правопорушення.

Зокрема, ст. 267-1 Кримінального Кодексу України передбачає відповідальність за переміщення будь-яким способом за межі зони відчуження чи зони безумовного (обов’язкового) відселення без надання передбаченого законом дозволу або проведення дозиметричного контролю продуктів харчування рослинного і тваринного походження, промислової або іншої продукції, тварин, риби, рослин або будь-яких інших об’єктів.

Читайте також: Киянин влаштував сафарі в зоні ЧАЕС і вбив лося

Нагадаємо, киян наполегливо просять не їхати за грибами до зони відчуження

Великий Київ у Google News

підписатися