Рада збереться на позачергову сесію. Хочуть оголосити конкурс на ескіз Герба України

19:51 19.08.2020

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков підписав розпорядження про скликання позачергової сесії парламенту на 25 серпня. Планується розглянути 6 питань.

Рада збереться на позачергову сесію. Хочуть оголосити конкурс на ескіз Герба України

Текст відповідного документа оприлюднено на сайті ВР.

“У зв’язку з пропозицією Президента України…скликати позачергову сесію Верховної Ради дев’ятого скликання на 11:00 25 серпня 2020 року”, – йдеться у розпорядженні.

На розгляд депутатів під час позачергової сесії винесено шість питань. Серед них – проєкт постанови Верховної Ради про оголошення конкурсу на кращий ескіз великого Державного Герба України (№ 3994).

Читайте такожДе в Києві жити добре: ревізія мікрорайону на Виноградарі – репортаж

У 2018 році Україна святкувала 100-річчя з часів появи Тризуба як одного із символів української нації. Саме 1918-го його було обрано гербом Української Народної Республіки як знаку соборності українських земель. Проте певні проросійські політичні сили в нашій державі, вочевидь, влаштовували затягування затвердження Великого герба України. Саме через це, питання постійно відкладалося. Існує вже понад 200 розроблених українськими геральдистами проектів Великого герба України. Всі вони знаходяться у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління.

Довідка: Державний Герб України складається з Малого та Великого Гербів. Малим Державним Гербом України є золотий тризуб на блакитному фоні, затверджений Верховною Радою України 19 лютого 1992 р. Великий Герб України знаходиться ще у стадії розробки. На сьогодні до Верховної Ради України подано кілька варіантів законопроектів.

Тризуб є стародавнім символом, який зустрічався на нашій території з найдавніших часів і шанувався як магічний знак свого роду, оберіг. У вигляді державної символіки він використовувався князями часів Київської Русі, став Державним Гербом УНР, у ХХ ст. як символ репрезентував різні політичні організації. Ставши Державним Гербом сучасної України тризуб символізує тяглість і спадкоємність традицій нашої території.

Як повідомлялося раніше, Київ проведе конкурс на зображення герба столиці.

Великий Київ у Google News

підписатися