Рада заборонила продавати дітям електронні сигарети

11:59 02.12.2020

Верховна Рада у другому читанні прийняла закон, який встановлює нові правила продажу електронних сигарет і вводить покарання за їх порушення. Зокрема, забороняється продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, на рівні з традиційними тютюновими виробами.

Рада заборонила продавати дітям електронні сигарети

Відповідний законопроект №3628 підтримали 309 народних депутатів.

До другого читання в документ внесли ще й заборону на продаж громадянам до 18 років тютюновмісних виробів для електричного нагріву. 

У законі визначено, що це вироби з вмістом промислово обробленого тютюну, не призначені для куріння, нюхання, смоктання чи жування, що використовуються для генерування аерозолю шляхом нагрівання тютюну електричним підігрівачем з електронним управлінням до температури, при якій не відбувається процесу горіння (згоряння) вироби і виділення тютюнового диму.

Згідно з законом, з 1 січня 2021 року вводиться адміністративна відповідальність за порушення правил торгівлі електронними сигаретами і рідинами, які використовуються в електронних сигаретах.

Згідно з текстом документу, продаж електронних сигарет та рідин до них неповнолітнім особам тягне за собою накладення штрафу від 400 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (6 800 – 13 600 грн).

За повторне порушення накладається штраф у розмірі від 800 до 1400 (13 600 – 23 800 гривень) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу цієї продукції.

Нагадаємо, у ВР хочуть фінансувати медицину за рахунок курців.

Великий Київ у Google News

підписатися