Про це повідомила народна депутатка України Ірина Геращенко.
Мова йде про законопроєкт №11225, яким удосконалюють процедуру проходження медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) в Україні.
Новації законопроєкту:
- можливість онлайн-участі на засіданнях МСЕК, що зменшить витрати часу та коштів для пацієнтів;
- зміни в порядку встановлення інвалідності: пропонується замість особистої присутності розглядати документи пацієнтів для експертизи;
- внесення інформації про результати МСЕК до електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) ;
- на засідання МСЕК можуть бути присутні адвокати чи інші уповноважені представники людей з інвалідністю, які зможуть самостійно здійснювати відео-, аудіофіксацію засідань МСЕК;
- пацієнти зможуть запрошувати на засідання МСЕК своїх лікарів;
люди з інвалідністю, їхні адвокати/представники.
Кабміні має встановити максимальні терміни, протягом яких мусять проводити засідання МСЕК та ухвалювати рішення. Також Уряд має визначити підстави, за яких засідання МСЕК проводиться дистанційно чи на виїзді, а рішення ухвалюють заочно та встановити вичерпний перелік грубих порушень, за вчинення яких члени МСЕКів на певний строк позбавляються членства в комісіях всіх рівнів та права виконувати функції та брати участь у прийнятті рішень у сфері визначення інвалідності.
Закон передбачає організацію та розділення системи МСЕКів на комісії першого, другого та інших рівнів.
Як відомо, до 31 грудня цього року МСЕК будуть ліквідовані, — Зеленський. Крім того через численні факти корупції у МСЕК Генпрокурор України подав у відставку . Сьогодні Рада прийняла його заяву та звільнила з посади.