Як розповіла віцеспікерка парламенту Олена Кондатюк, закон №10313 передбачає, що військовослужбовці матимуть право на вільне одержання, використання та поширення інформації.
Водночас розширено права захисників і захисниць на відпустки на лікування. Передбачена можливість перебування в медичних закладах і відпустках для лікування у зв’язку з хворобою, чи після поранення (контузії, травми або каліцтва) зі збереженням грошового та матеріального забезпечення до 12 місяців поспіль.
Передбачається можливість перебування військовослужбовцями на лікуванні до 12 місяців, зокрема за кордоном, без необхідності через 4 місяці особисто проходити військово-лікарську комісію.
Кожен місяць служби військовослужбовців, які захищають державу під час повномасштабного вторгнення, буде зараховано у вислузі років як 3 місяці.
Окрім того, передбачена можливість отримати грошову компенсацію за всі не використані військовослужбовцями дні відпустки у разі звільнення зі служби.
Також на рівні закону встановлюється мінімальна межа гарантованої державою грошової виплати в розмірі 15 мільйонів гривень сім’ям загиблих захисників України.
Речове, медичне, психологічне та соціальне забезпечення військовослужбовиць і військовослужбовців має здійснюватися з урахуванням потреб жінок і чоловіків.
У статуті внутрішньої служби ЗСУ уточнено обов’язок “не допускати порушень, пов’язаних із дискримінацією за ознакою статі, сексуальним домаганням, насильством за ознакою статі, правопорушеннями проти статевої свободи та статевої недоторканості”
Очікується, що ухвалення закону дасть змогу вдосконалити механізми забезпечення деяких прав поліцейських та військовослужбовців, зокрема на інформацію, медичне забезпечення, відпустки, а також інших питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням військовослужбовців та поліцейських.
Читайте також: Київ створює Центр протезування для військових за допомогою німецьких фахівців
Нагадаємо, Київ буде фінансово підтримувати ветеранський бізнес.