Рада підтримала запит до президента, щоб присвоїти звання Героя України морпіхові Ярославу Журавлю

Автор: Любава Лисичкіна
22:28 21.05

Сьогодні депутати ухвалили звернення до Володимира Зеленського з вимогою присвоїти звання Героя України розвіднику 35-ї окремої бригади морської піхоти, сержанту Ярославу Журавлю посмертно. Звернення було ініційоване Петром Порошенком.

Рада підтримала запит до президента, щоб присвоїти звання Героя України морпіхові Ярославу Журавлю
Як повідомив п’ятий Президент України, голова фракції “Європейська Солідарність” у Верховній Раді Петро Порошенко,  це ще один крок на шляху боротьби за повагу до наших воїнів.
 
“Ярослав загинув, бо чекав на фронті політичної волі, щоб його пораненого евакуювали до наших військ. Поки головнокомандувач «шукав миру в очах Путіна». Сподіваюся, президент нарешті почує заклик мільйонів українців – підписати указ і присвоїти Ярославу Журавлю звання Героя України посмертно. Бо він точно заслужив це звання”, – зауважив народний депутат.
 
Порошенко нагадав Зеленському, що   його обов‘язок перед українськими захисниками та перед родинами загиблих українських воїнів – гідно вшановувати їх подвиг та жертву заради України.
 
Нагадаємо, сержант-розвідник Ярослав Журавель загинув в “сірій зоні”.  Він був поранений поблизу Зайцева в липні 2020 року. Тоді, за словами батька військового, президент як верховний головнокомандувач заборонив відряджати спецпідрозділ на порятунок пораненого. Ярослав Журавель втратив багато крові й помер.
 
Точна дата смерті невідома. Тіло військового бойовики передали українській стороні через 8 днів після поранення, 21 липня.

Нагадаємо, Порошенко  вважає  500 днів ув’язнення Андрія Стерненка   жорстокиим  і брутальним злочином (ФОТО).

 

Великий Київ у Google News

підписатися