Новорічній ялинці у Києві бути: коли встановлять

12:08 27.11.2023

Головну ялинку країни цього року, за традицією, встановлять на Софійській площі. Таке рішення ухвалила сьогодні Рада оборони столиці.

Новорічній ялинці у Києві бути: коли встановлять

Про це поінформував мер Києва Віталій Кличко.

Він зауважив, що місто грошей не витрачатиме. Як і минулого року, ялинку встановлять і прикрасять за рахунок меценатів. Та з дотриманням режиму обмеження використання електроенергії.

Відповідальність за встановлення і обслуговування головної новорічної ялинки, все ресурсне та фінансове забезпечення, пов’язане з цим, бере на себе ТОВ «ГЛОБАЛ-ДЕКОР».

Масових заходів, ярмарків та розваг на Софійській площі не передбачено.

Якщо райдержадміністрації міста плануватимуть якісь святкові заходи в районах, то винятково з дотриманням правил безпеки, в місцях, де є укриття. І теж не коштом бюджету Києва.

Оскільки цього року в Україні відзначають Різдво за новоюліанським календарем, ялинку розпочнуть встановлювати раніше, до 6 грудня. І приберуть, відповідно, теж раніше — до 10 січня.

На Різдво та Новий Рік у Києві не буде жодних масових заходів – ані ярмарок, ані святкувань. Таке рішення, в цілях дотримання безпекових норм, ухвалили на Раді Оборони Києва, передає КМВА.

Щодо ялинки, то за інформацією КМВА, монтажні роботи розпочнуться 3 грудня. Відкриття ялинки заплановано 6 грудня. Стоятиме вона до 10 січня 2024 року. 

Нагадаємо, у 2022 році головною ялинкою України була 12-метрова красуня, встановлена також за рахунок меценатів. Тоді ялинка засяяла енергоощадними синьо-жовтими гірляндами, що були під’єднані до генератора. Було багато дискусій, чи доречно в умовах воєнного стану встановлювати ялинку. Але зрештою міська влада вирішила не позбавляти українців радості Різдва то Нового року.

Великий Київ у Google News

підписатися