Пишаємось! Український фільм увійшов до програми найбільшого фестивалю документального кіно у світі IDFA

14:40 04.10.2020

Міжнародний фестиваль документального кіно в Амстердамі відбудеться з 18 по 29 листопада у офлайн та онлайн-форматі. До програми увійшов й український фільм про нелегке життя сім’ї під час війни на Сході України

Пишаємось! Український фільм увійшов до програми найбільшого фестивалю документального кіно у світі IDFA

Про це повідомляє прес-центр державного агентства з питань кіно.

“Земля блакитна, ніби апельсин” – повнометражний дебют режисерки Ірини Цілик, який покорив серця глядачів за кордоном й став справжньою сенсацією. Робота увійшла до престижної програми Best of Fests найбільшого фестивалю документального кіно у світі – IDFA (International Documentary Filmfestival Amsterdam). Ця програма складається з тридцяти глядацьких хітів та призерів міжнародних кінофестивалів світу, обираючи “кращих з кращих”.

Читайте також: Київ для кіно. Топ-10 локацій міських сценаріїв

Фільмування здійснювалось протягом 2017-2019 рр. у Красногорівці, Авдіївці, Кураховому (Донецька область), а також у самому Києві.  Фільм зображує життя та побут родини, яка вже тривалий час живе у прифронтовій зоні, де постійно ідуть бої.

36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей та зазнає численних труднощів, втім, не зважаючи на все, сім’я продовжує зберігати бадьорий дух. Попри те, що мама з дітьми самотужки знімають фільм про своє життя у “червоній зоні” Донбасу, родина має багато інших захоплень, зокрема, гра на музичних інструментах. 

Фільм “Земля блакитна, ніби апельсин” зібрав низку нагород авторитетних кінофестивалів у Італії, Данії, Канаді, США. Стрічка побачила світ в рамках  кінофестивалю “Санденс”, де стрічка отримала Премію за найкращу режисуру. Це вперше, коли українське кіно було представлено у конкурсній програмі цього найвідомішого та найбільшого в США фестивалю незалежного кіно. 

Прем’єра в Європі відбулась на Берлінському кінофестивалі, а українська – на Міжнародному фестивалі документального кіно про права людини Docudays UA (кіно-хроніка отримала нагороду найкращого фільму Національного та Міжнародного конкурсу). 

В український прокат “Земля блакитна, ніби апельсин” вийде 26 листопада.

Читайте також: 101, класичний, пост-карантинний. “Театр Франка” відкриває новий сезон

Великий Київ у Google News

підписатися