Пил з Сахари може принести до Києва чуму, радіоактивні елементи та страшний гербіцид – еколог

Автор: Ольга Даниленко
20:22 04.04

Пил з пустелі Сахари, який днями спостерігали кияни, може нести страшні хвороби, навіть чуму, а також радіоактивні елементи й заборонений гербіцид “дуст”, який накопичується в організмі людини й значно ефективний проти сарани.

Пил з Сахари може принести до Києва чуму, радіоактивні елементи та страшний гербіцид – еколог

На цьому наголосив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

За його словами у пустелі Сахари проводили випробування ядерної зброї – звідти у пилу радіоактивні елементи.

Декілька років тому теж була така ситуація, теж був пил із Сахари й там знайдені були радіоактивні елементи. Тобто, ми можемо говорити про те, що такий самий пил, який днями був, також може нести, перш за все, радіоактивні елементи. Там же в пустелі проводили випробовування ядерної зброї. Тому, якщо пил йде до нас , технічно може зустрічатися радіоактивний пил”, – пояснив він у коментарі.

Еколог додав, що окрім радіоактивних елементів пил із Сахари може нести страшні хвороби, навіть бактерії чуми.

Ми знаємо, на жаль, екологічні норми у країнах Африки дуже низькі, практично їх там немає. То ми можемо говорити, що там може бути такий страшний гербіцид, як ДДТ, або якісь серйозні бацили – бактерії чуми та інших серйозних захворювань. І все це може разом із пилом дістатися України”, – додав Борейко.

Довідка:

ДДТ – поширена побутова назва “дуст” – це інсектицид, який дійсно ефективний проти сарани. Також використовується проти комарів, шкідників бавовника, соєвих бобів тощо.

ДДТ заборонений для застосування в багатьох країнах через те, що здатний накопичуватися в організмі тварин і людини. Стійкий до розкладання в зовнішньому середовищі. За нормальних умов це біла кристалічна речовина без смаку і майже без запаху.

Дивіться також: Автівки у Києві вкрилися піском з Сахари. Цей пісок прилипає до звичайного магніту – відео

Нагадаємо, у перших днях квітня в Україну прийшло дуже тепле повітря африканського походження, разом з цим теплом переноситься і пил. Через цей пил у Києві значно погіршилася якість повітря, було важко дихати.

Пилова буря прийшла до України з Європи: пил з африканської пустелі забарвив небо в помаранчевий відтінок над частинами Франції, Швейцарії та південної Німеччини. Загалом, за підрахунками фахівців, піщаний пил із Сахари має 180 тисяч тонн дрібних частинок.

Великий Київ у Google News

підписатися