За словами лікарки Олени Луцької, природно, що люди хочуть і захиститися від захворювань. Тому часто вдаються до розповсюджених і традиційних способів, які насправді не працюють.
Ось деякі з них.
1. Розкладати в оселі часник. Вважається, що він знезаражує повітря і вбиває мікроби. Часник справді містить антибактеріальну речовину аліцин. Але вона ніяк не допомагає боротися з вірусами та бактеріями. Працює свіже прохолодне вологе повітря та уникати контакту з людьми, що захворіли.
2. Мастити носа оксоліновою маззю. Наукових доказів, що ця процедура ефективна, немає. Дієвіше вакцинуватися та мити руки.
3. Полоскати носа та рота розчином солі та/чи соди, особливо після приходу з вулиці. Вважається, що так можна вимити віруси та бактерії й підтримати імунітет. Доказів, що це ефективно, немає. Але содо-сольові полоскання можуть обпекти чи подразнити слизову оболонку носа та ротоглотки і зробити її більш сприйнятливою для проникнення вірусів.
4. Гріти ноги у гарячій воді після того, як ви їх промочили чи змерзли. Насправді ця процедура лише приємно розслабляє. Віруси передаються повітряно-краплинним шляхом, тож холодні мокрі ноги на це не впливають.
5. Приймати високі дози вітаміну С. Деякі дослідження справді показують, що він може скоротити тривалість ГРВІ. Але доказів, що запобігає зараженню, немає. Тому вітамін С має бути лише частиною повноцінного збалансованого харчування, у якому є овочі, фрукти та інші продукти, що містять цю речовину.