Це буде перший візит російського посадовця до столиці США від моменту повномасштабного вторгнення Росії до України 2022 року
Як повідомляється, очільник Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирило Дмитрієв цього тижня відвідає Вашингтон. Він зустрінеться із представником президента США Дональда Трампа Стівом Віткоффом.
це буде перший візит російського посадовця до столиці США від моменту повномасштабного вторгнення Росії до України 2022 року — і водночас один із найвиразніших сигналів про розмороження контактів між Москвою та Вашингтоном після повернення Трампа до влади.
Кирило Дмитрієв народився у 1975 році в Києві. Він навчався у фізико-математичній школі, а згодом, в 14 років, за програмою «Народна дипломатія» виїхав до США, де навчався у каліфорнійському коледжі «Fооthill College». Потім він вступив до Стенфордського університету, який закінчив з відзнакою.

Закінчивши Стенфорд з Дмитрієв працював у «Goldman Sachs» та «McKinsey», потім отримав «MBA» у бізнес-школі Гарвардського університету.
Дмитрієв намагався зробити кар’єру в Москві, до якої приїхав у 2000 році. Він працював на посаді заступника гендиректора в компанії IBS. Через два роки Дмитрієв став директором з інвестицій в інвесткомпанії «Delta Private Equity» — підрозділ створеного при Біллі Клінтоні фонду Росія — США. Зокрема, він був головою Російської асоціації прямого і венчурного інвестування (РАВІ).
Відомо, що родина генерального директора російського суверенного фонду Кирила Дмитрієва володіє нерухомістю в Росії, ОАЕ та Франції на суму близько 7,5 млрд рублів (понад $88 млн). За даними ЗМІ, його дружина Наталія Попова є подругою дочки Володимира Путіна Катерини Тихонової та заступницею останнього у фонді Innopraktika.
Варто додати, що за словами керівника центру дослідження Росії, колишнього міністра закордонних справ України Володимира Огризка, обидва – Дмитрієв, який з кола кремлівського диктатора Володимира Путіна, та Віткофф, якого називають “особистим послом” президента США Дональда Трампа – не займають офіційних посад. Тому, швидше за все, це форма неофіційної комунікації, яку завжди можна “злити”.