Окупаційний суд засудив до 13 років позбавлення волі у колонії суворого режиму австралійця Оскара Чарльза Агустуса Дженкінса, який воював проти РФ на боці України.
Про вирок повідомляє Рубрика з посиланням на CNN.
За даними РФ, оприлюдненими у суді, з березня по грудень 2024 рок Оскар Дженкінс брав участь у боях проти російських військових і щомісяця отримував за це плату — від 600 до 800 тис. рублів (йдеться приблизно про $7–10 тис. на місяць). Псевдопрокуратура окупованого Луганська заявляла, що він отримував від $11 тис. до $15 тис. на місяць.
Деталі справи
За даними псевдосуду “ЛНР” Оскар приїхав з Мельбурну до України у лютому 2024 року та підписав контракт з Міноборони України. Після цього його направили служити в село Щурове Донецької області.
У квітні цього року РФ висунула обвинувачення військовому в найманстві.


Що каже українська сторона
Посол України в Австралії Василь Мирошниченко заявляв, що боєць має офіційний контракт із ЗСУ, тож на нього поширюється міжнародне право. Тому до Дженкінса мають ставитися як до військовополоненого.
Я не був здивований, адже я бачив багато інших іноземців, яким висунули звинувачення в росії, в тому числі деяких журналістів. Ми сподіваємося і не втрачаємо надії, що врешті-решт нам вдасться його (Дженкінса – прим.) обміняти
Оскар Дженкінс з 4 квітня 2024 року служив у 402-му окремому стрілецькому батальйоні, що входить до складу 66-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
Під час виконання бойового завдання біля Миколаївки Луганської області 16 грудня 2024 року він зник безвісти. Того ж дня його імʼя внесли у списки бійців, які перебувають у російському полоні.
У грудні 2024 року російські військові пропагандисти опублікували відео, на якому допитують та бʼють начебто Дженкінса.
Міністр закордонних справ Австралії Пенні Вонг заявила, що її уряд “шокований” вироком
Пенні Вонг назвала суд фіктивним та закликала РФ поводитися з Дженкінсом, дотримуючись вимог міжнародного гуманітарного права.
Про те, що Австралія не відмовляється від свого громадянина і продовжить виступати на його захист раніше заявляв премʼєр-міністр країни Ентоні Альбанезе.
Варто нагадати, що іноземці воюють у складі окремого підрозділу — Інтернаціонального легіону територіальної оборони України, створеного. Ще у березні 2022 року за даними Міноборони у його складі були представники 55 країн.