Приватний vs державний дитсадок: скільки коштує персональна увага для чада

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 24.07.2021

Вартість приватних дитсадків різниться і залежить від кількох чинників: повний чи неповний день, кількість днів у тижні, а також мова спілкування. 

Приватний vs державний дитсадок: скільки коштує персональна увага для чада
оренда квартири Київ

Зібрав актуальну інформацію та промоніторив ціни на дитсадки у Києві ТСН.ua. 

Існують дитячі садки, у яких працюють за системами освіти різних країн. Навчання у таких закладах зазвичай відубвається або повністю іноземними мовами, або частково – українською. Серед іноземних мов найпопулярніші – це англійська, французька, німецька, італійська.

Вартість таких дитсадків одна з найвищих – від 12 до 15 тис. грн у місяць – за повний день. Ціна за пів дня чи дво-триденного тижня буде меншою.

Висока ціна і дитсадків, які використовують нетрадиційні методики виховання. Найпопулярніші наразі – це методики Монтессорі, яка характеризується принципом самостійності і свободи дитини, а також Вальдорфська педагогіка – коли дитсадки практикують невимушений підхід до розвитку дитини.

Відвідування таких закладів у середньому близько 10 тис. грн. Утім, є садки, вартість яких сягає до 20 тис. грн.

Якщо порівнювати вартість дитячих садків у районах Києва, то вона однакова у тих самих закладах, а різниться – від їхнього виду.

Що входить у вартість дитсадків

Перед прийманням дитини до садочка батьки повинні заплатити вступний внесок – це 40-50% від місячної плати, а іноді – 100%.  На своїх сторінках в Інтернеті заклади пишуть, що ці кошти йдуть на канцелярське приладдя, ремонт приміщення чи дитмайданчиків, купівлю меблів чи іграшок, купівлю дитячих подарунків на свята, а також на різні прикраси чи матеріали для святкових ранків. 

Зазвичай у місячну плату за перебування малюка у дитячому садку входить забезпечення навчально-виховного процесу, усі необхідні підручники та дидактичні матеріали, іграшки, п’ятиразове харчування, а також медичне спостереження. 

Утім, іноді батьки мусять окремо платити за харчування дітлахів. День обходиться від 150 до 200 грн. Залежить від кількості приймань їжі, а також різноманітності меню.

У деяких дошкільних закладах батькам доводиться доплачувати за послуги психолога чи логопеда. Година занять коштує від 300 до 500 грн. У деяких садках робота з цими фахівцями входить у місячну плату.

Часто за бажанням можна оплачувати заняття з англійської мови: групові – 120-150 грн, індивідуальні – близько 300 грн. Підготовка до школи обійдеться усередньому 200 грн. Трохи дешевше – 120-150 грн – доведеться заплатити за гуртки з малювання, ліплення чи співів. 

 У середньому місяць перебування малюка у дитсадку обійдеться у 15 тис. грн. Тоді як у державному – в рази менше. Чи варто переплачувати – насамперед залежить від бажання та можливостей батьків.

Великий Київ у Google News

підписатися