Приватні смарт-бункери, що рятують життя: де встановити персональне укриття жителям столиці

Автор: Оксана Тупальська
09:00 20.03

Постійне перебування під загрозою з повітря, відсутність безпеки у власному домі та низька надійність укриттів в багатоповерхівках спонукають киян шукати інноваційні рішення. Чи можна врятувати життя, придбавши власний смарт-бункер та де його встановити в реаліях столиці, спробуємо розібратися.

Приватні смарт-бункери, що рятують життя: де встановити персональне укриття жителям столиці
Світлодіодне освітлення

Бункер замість парковки

Наземні смарт-бункери, які можна встановити поруч з домом, бачила викладачка Національного авіаційного університету Тетяна Жидкова. Каже, їх виготовляють в Америці з 2014 року:

«Бункери можуть бути приватними для родини. А ще я бачила розробки для товариства – для певної кількості родин. Тобто людина може викупити собі ділянку площею як місце для паркування, зробити там собі ліжка і решту таким чином, що можна там певний час жити. Якщо таких грошей немає – може бути бункер як бараки. Де є спільна кімната, щоб люди мали де спілкуватися, могли приготувати собі їжу. Такі проекти в Америці дуже розповсюджені, і їх купують, роблять», – говорить Жидкова.

Фото: Мілітарний. Будівництво бункерів

Укриття, сховане під городом

Виготовляти бункери почали і в Україні. У Рівному підприємці складають бомбосховища, які можна встановити під землею поруч із приватною садибою. У дворі біля багатоповерхівок на такий підземний «маф» дозвіл простому мешканцю не отримати, а от біля приватної садиби на городі – можна. Ще й не трудність над бункером насипати землі та вирощувати городину – цибулю чи кріп до борщу.

Ідея рівненських спеціалістів – створення підземного простору, де одночасно можуть перебувати 4-8 людей впродовж 30 днів. Всередині є санвузол, умивальник, ліжка та невелика кухня з кулером для води. Фірму відкрив колишній секретар міськради Рівного Сергій Паладійчук.

Фото: Суспільне.Рівне
Фото: Суспільне.Рівне

Бункер не пропускатиме вологу, захищатиме від радіаційного та біологічного ураження, запевняють майстри.

Встановити підземний новобуд можуть за місяць-півтора в залежності від складності обраного проекту.

Мають розробники і проекти, які можна зводити для військових – це бункери, що вміщають від 30 до 100 людей. Кажуть, в них могли б розміщуватися командні та медичні блоки.

Капсула життя розміром з шафу для одягу

Капсулу життя, яку можна встановити в квартирі або у власному гаражі, створив і столичний винахідник Сергій Захарін. Каже, від прямого влучання конструкція не захистить, однак від уламків вбереже. Схожа на конструктор лего та після збирання має розмір як середня шафа-купе для одягу.

Успішний досвід будівництва схованки київським юристом

А такий бункер для себе та сусідів збудував 43-річний адвокат Кирило Барашков – поруч з багатоповерхівками. Всередині дванадцять квадратних метрів і підсобка на три метри. Вони опущені на п’ять метрів під землею. Для будівельних робіт винаймали екскаватор. 

Там і ночує. Каже, спиться, як у барокамері – жоднісінького зайвого звуку. Є Wi-Fi, вентиляція та камін з димарем для опалення. 

Раніше “ВК” розповідав, де найбільш надійно ховатися в багатоквартирному будинку під час масованих ракетних обстрілів. 

Великий Київ у Google News

підписатися