Японська студія Ryuichi Ashizawa Architects створили гробницю у формі яйця біля “нетрадиційного” будинку в місті Сакаї, що розташоване в префектурі Осака, розповідає Dezeen.
Minami Hanada Tomb – так називається цей проєкт. Він обігрує ідею Гробниць Мозу – групи курганних поховань японської знаті 3 – 7 століття, більшість з яких нагадують гору в формі замкової щілини.
Надихнувшись стародавніми японськими традиціями, архітектори вирішили створити свою гробницю, щоправда, символічну, оскільки згідно з законом у тих районах ховати нікого не можна.
Студія бачить цей проєкт як метафору: будинок, що символізує життя, має простір для того, щоб там жити, в той час як гробниця – порожня, або ж мертва.
Кімнати зазвичай створюються відповідно до щоденних активностей жителів, і це ускладнює планування порожнього простору, який не виконує ніякої функції взагалі”,
– пояснбють в студії.
Звивиста оболонка гробниці створена з дерев’яної рамки, всередині – цемент та земля, щоб створити органічний фініш.
Висота гробниці – 6,4 метрів – простір створено для усамітнення та рефлексії.
Основний будинок був створений з дерева, стіни скляні.
На першому поверсі будинку є дві кімнати, вони розділені сьодзі – розсувними напівпрозорими дверима з аркушів рисового паперу.
Нагорі – дві спальні, розділені невеличким коридором.
Загалом, це дуже цікаво, якщо абстрагуватись від традиційних японських образів і подумати більш локально. Відомо, що в яйці – голка, а на кінчику голки – смерть Чахлика Невмирущого, але невідомо, що було раніше – курка, чи яйце?
Зате абсолютно точно відомо, що відколи відбувся Великий Вибух і планета Земля сформувалась, як планета, українці носили яйця в церкву на Паску.
То звідки ж витікає ця містика і сакральність навколо яйця?
Навряд чи ми колись дізнаємось.
Читайте також: Директор сну – 4 спальні для великих цабе