Як розповіли в СБУ, чиновники займались незаконним “виведенням” з держвласності соціальних закладів для їх подальшого продажу і отримання тіньових прибутків.
За даними слідства, “схема” полягала у тому, що посадовці з КМДА виписували документи, які передавали Федерації профспілок право власності на державні об‘єкти.
Потім ці об‘єкти продавали за ринковою вартістю через підконтрольні фірми. Серед привласненої нерухомості: українські санаторії, реабілітаційні центри і навчально-спортивні установи.
230 незаконно приватизованих установ вже передано до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Загальна вартість повернутого державі майна становить 25 млрд грн.
Наразі топчиновнику профспілок повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України.
Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внесення застави у розмірі 124 млн грн.
Чотирьох посадовців з КМДА підозрюють за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.
Розслідування проводили співробітники кібердепартаменту СБУ спільно ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.
Читайте також: Збитки понад 1,1 млн грн – директор Департаменту комунальної власності Києва і його заступник отримали нову підозру
Нагадаємо, сьогодні силовики повідомили, що оголосили про підозру заступника голови Федерації профспілок підозрюють у розтраті держмайна на 138 млн грн.
Як повідомляв “ВК”, експосадовця КМДА підозрюють у незаконній передачі держмайна профспілкам.