Природні декорації. У столичному Ботсаду розцвів “кінський” каштан (ФОТО)

21:15 11.07.2021

У Національному Ботанічному саду імені М. М. Гришка розцвіла пізня рослина – декоративний гіркокаштан.

Природні декорації. У столичному Ботсаду розцвів “кінський” каштан (ФОТО)

Про це повідомляє пресслужба Ботсаду.

“Зараз саме час помилуватися цвітінням гіркокаштана дрібноквіткового (Aesculus parviflora Walt). Цей вид гіркокаштана цвіте значно пізніше своїх весняних родичів і також дуже декоративний”, – йдеться у повідомленні.

Довідково. Гіркокаштан звичайний (Aesculus hippocastanum) – красиве листяне дерево родини Hippocastanum (гіркокаштанові), висотою до 30 м, з широкою густою кроною і темно-бурою корою. В Україні гіркокаштан часто називають просто каштаном, але згідно з біологічною класифікацією каштан і гіркокаштан не є близькими родичами, а належать до різних родин, більше того різних біологічних порядків. Гіркокаштан звичайний походить з Греції. В нашій країні це дерево вирощують як декоративну рослину в садах і парках.

Читайте також: “Фітнес” з користю. Ботсад запрошує волонтерів на риття траншей

Історія:Найстарішим існуючим на 2015 рік гіркокаштаном Києва вважається каштан Петра Могили, який за легендою був посаджений митрополитом Петром Могилою, тобто не пізніше 1647 року. Дерево знаходиться на території Свято-Троїцького монастиря в Китаївській пустині. Іншими довгожителями є каштани Києво-Печерської лаври, вчені припускають, що їх вік може становити 300 років. Дослідник київської старовини Анатолій Макаров посилаючись на працю Максима Берлінського „Історія міста Києва“ написану в 1800 році стверджує, що поява гіркокаштанів у маєтках заможних киян припадає на XVIII сторіччя, або навіть раніше.

Нагадаємо, раніше ми писали, що неймовірні барви розквітнули в Розарії Ботанічного саду імені М. Гришка.

 

 
 

Великий Київ у Google News

підписатися