Припинення вогню на 30 днів із 12 травня: про що домовились лідери «Коаліції охочих» у Києві

Не працює відео?

Сьогодні Київ зустрічав лідерів чотирьох європейських держав: президента Франції Еммануеля Макрона, ппрем’єр-міністра Польщі Дональда Туска, прем’єр-міністрм Великої Британії Кіра Стармера та канцлера Німеччини Фрідріха Мерца.

Високі гості взяли участь у зустрічі “Коаліції охочих” у столиці України. Головною темою обговорення стало досягнення сталого припинення вогню та тиск на Росію.

Про результати засідання лідерів «коаліції охочих» повідомили під час спільної пресконференції Володимир Зеленський, Емманюель Макрон, Кір Стармер, Фрідріх Мерц і Дональд Туск.

Так, на зустрічі у Києві, до якої онлайн доєдналися керівники ще 30 країн Євросоюзу і НАТО, домовилися, що з понеділка, 12 травня, має розпочатися повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів. 

«Щойно ми всі разом говорили з Президентом Трампом, і ми погодили наш спільний погляд, наші подальші дії. Повне й безумовне припинення вогню дуже потрібне. Відповідальність за відмову дуже потрібна. В умовах такого припинення вогню можемо разом погодити фундамент настання миру», – зазначив Володимир Зеленський.

За його словами, безумовне припинення вогню означає без жодних умов, а спроба висувати будь-які умови є свідченням наміру затягнути війну та зірвати дипломатію.

«Путін хоче умов. Він замість припинення вогню організував військовий парад. Він іще раз кидає виклик. Він відмовляється попри наші численні заклики, попри заклики від України. Всі лідери коаліції охочих, із якими ми спілкувалися, виступили за негайне припинення вогню без будь-яких умов», – сказав Кір Стармер.

Якщо Росія відмовиться від припинення вогню, будуть застосовані санкції проти її енергетичного сектору та банківської системи.

«Їх уже будуть зараз готувати й координувати між американцями та європейцями», – наголосив Емманюель Макрон.

Лідери також визначили пріоритет – зміцнення Сил оборони України як ключової гарантії суверенітету. Важливим елементом стане контингент підтримки. Підтримка української армії включатиме фінансування, інвестиції у виробництво зброї в Україні, Європі та через спільні проєкти.

«Ми обговорили наступні кроки до справжнього миру. Вони мають вийти за рамки припинення вогню», – наголосив Фрідріх Мерц.

Крім того, домовлено активізувати роботу над використанням заморожених російських активів, що стане окремим пунктом на саміті G7.

«Уперше за довгий час ми відчули єдність вільного світу. Це не просто слова, а конкретні рішення», – підсумував Дональд Туск.

Нагадаємо, сьогодні до Києва прибули лідери чотирьох європейських держав: Президент Франції Еммануель Макрон, Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск, Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер та Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц.