Приймуть не всіх: Епіфаній повідомив про перевірку священиків, що переходять з УПЦ до ПЦУ

Автор: Оксана Тупальська
14:53 15.05.2023

Перш ніж прийняти до Православної церкви України священників з УПЦ, їх перевірятимуть на зв’язок з Кремлем, Про це повідомив митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної церкви України Епіфаній.

Приймуть не всіх: Епіфаній повідомив про перевірку священиків, що переходять з УПЦ до ПЦУ

Зокрема, поцікавляться у кандидатів до ПЦУ, чи не застосовували вони проросійські меседжі на проповідях, чи не мають російського паспорта та зв’язку зі служителями РПЦ. 

“Я переконаний, що там ще є багато священників, які є патріотами України. Звичайно, що ті священнослужителі та архієреї, які відкрито проповідували цю ідеологію, які мають російські паспорти, але в майбутньому захочуть перейти в ПЦУ, повинні покаятися, відмовитися від російського громадянства, відректися від ідеології русского міра. Тоді й буде відповідне рішення щодо їхнього прийняття до складу ПЦУ… Будемо перевіряти, робити все задля того, щоб такі люди, прийшовши до української церкви, не руйнували її зсередини», — зазначив Епіфаній в інтерв’ю виданню «Волинські новини».

Він також додав про власне очікування, що поступово всі парафії, які зараз перебувають “у складі російської православної церкви в Україні, будуть в єдиній помісній визнаній автокефальній православній церкві”.

Після переходу церковних громад Епіфаній наступним кроком називає звернення правславних до новоюліанського календаря:

“Ця зміна стосуватиметься не лише Різдва, а всіх неперехідних свят, наприклад, Покрови та Миколая, тобто шанованих українським суспільством свят. Ми повинні розуміти, що якщо переходимо, то 13 днів повинні змістити в календарі”.

Нагадаємо, «ВК» публікував перелік парафій на Київщині, які офіційно перереєструвались з УПЦ в ПЦУ станом на 5 травня 2023 року.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин