«Прилетіла канарейка», старий Дніпро та футбольне диво: чим налякав радянську владу фільм про життя Києва

Автор: Оксана Тупальська
17:21 06.02.2023

У самому серці столиці пів століття тому за сценарієм Івана Драча та режисури Леоніда Осики зняли фільм «Старий київський романс». Герої стрічки – місцеві жителі, які люблять своє місто. Радянська влада показувати кіно на великих екранах не дозволяла. Переглянути його та заспівати «Прилетіла канарейка» разом зі старими столичними акторами можуть уже сучасники.

«Прилетіла канарейка», старий Дніпро та футбольне диво: чим налякав радянську владу фільм про життя Києва
оренда квартири Київ

Причина відмови у демонстрації фільму, знятого на  кіностудії імені О.О. Довженка у 1973 році – бо був надто не радянським та інтелігентним. Годі й казати, одна лише пісня про канарейку чого варта!

@ukraine_history_

Старий київський романс 1973 із кінофільму “Дід лівого крайнього”

♬ оригінальний звук – Ukraine_history

Сюжет стрічки – близький столичному глядачу. Головний герой Трохим Бесараб усе життя пропрацював маляром. А його онук – гравець футбольної збірної, гордість старого. Онука зіграв киянин, футболіст «Динамо» Анатолій Бишовець (нажаль, через 10 років після зйомки в фільмі Бишовець виїхав до Росії грати за московську команду та зросійщився).

Герої плавають на човнах могутнім Дніпром, ходять на стадіон дивитися футбольні матчі, купують квіти на великому київському базарі та збираються за великим столом у колі родини.

Стрічка є чудовою енциклопедією історичного Києва минулого століття, захоплива та завжди актуальна.

Нагадаємо, у мережі показали, який вигляд мав Київ у 1929-му році.

Великий Київ у Google News

підписатися