Прикмети та забобони 9 травня: не одружуватися, не стригти волосся

Автор: Ольга Даниленко
16:11 08.05.2023

Завтра, 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні й 440-й день війни РФ проти України. Церква вшановує пам’ять святого Василя і праведної Глафіри Амасійської. У наших предків цього дня було прийнято не одружуватися, не стригти волосся, а їсти страви з гороху та вшановувати ластівок.

Прикмети та забобони 9 травня: не одружуватися, не стригти волосся

Ластівки вважалися хоронителями домашнього вогнища. Вірили, якщо поруч з будинком ластівки гніздо зроблять, то господарі будуть щасливими, а рік принесе шалений успіх.

 

 

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет та суворих заборон на 9 травня – детальніше у матеріалі “ВК”.

Що не можна робити

  • свататися, вінчатися, одружуватися – союз такий буде недовгим
  • стригти волосся, адже вірили, що можна сильно посваритися з близькими
  • сумувати та бути на самоті
  • наводити порядок на могилах.

Що треба робити

 

  • обов’язково готувати страви з гороху – горохову кашу, суп або пиріжки
  • сіяти горох, однак тільки при південному вітрі й на зростаючий місяць, тоді урожай точно порадує

 

Прикмети на 9 травня

 

  • почути кування зозулі – до покращення погоди
  • весняний, теплий і сонячний день означає, що добре вродять огірки
  • прилетіли ластівки – чекайте на тепло та багатий урожай
  • якщо побачити, як ластівка в’є гніздо – будеш щасливим весь наступний рік
  • якщо вранці мороз, то через сім днів, теж буде мороз
  • якщо березовий лист повністю розвернувся, то прийшов час висаджувати картоплю.

 

У кого іменини

9 травня день імен: Василь, Іван, Нестор, Микола, Петро, Степан, Ян, Глафіра.

Талісманом людини, народженої 9 травня, є амазоніт. У світі мінералів цей камінь є рекордсменом за кількістю таємниць. Над ними вчені мізкують вже не одне століття. Здавна про цілющі властивості амазоніту ходять легенди. Вважається, що він здатний повернути молодість людям літнього віку.

Церковне свято

 

 

9 травня в церковному календарі – день пам’яті священномученика Василя. Він жив у IV столітті та був єпископом міста Амасія. Все життя присвятив захисту християн – розкривав язичників, ідолопоклонників, втішав тих, хто вірив в Господа. Неодноразово єпископ був присутній на Соборах, писав викривальні листи проти аріїв.

Імператором в ті часи був Ліциній, який запалав особливою пристрастю до служниці своєї дружини – Глафіри. Хотів він з нею одружитися, але Глафіра розповіла про все своїй господині і попросила врятувати її. Жінка відправила служницю до Амасії, де жив Василь. Святитель взяв її до себе на піклування, сказавши імператору, що служниця померла.

Почали будувати тоді в Амасії новий храм і Глафіра написала своїй цариці, попрохавши про допомогу. Цей лист потрапив до рук імператора, який одразу розлютився. Наказав він доставити до нього єпископа і Глафіру. Після прибуття служницю одразу вбили, а Василя кинули до в’язниці, змушуючи відректися від Бога. Святитель відмовився, тоді йому відрубали голову.

 

9 травня в Україні та світі

 

 

День памʼяті та примирення на честь всіх жертв Другої світової за рішенням Верховної Ради відзначається щорічно з 2015 року. З цього часу наша країна святкує 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні замість встановленого з радянських часів Дня Перемоги.

Новий зміст цієї важливої для всього людства події, включає переосмислення подій Другої світової війни, чесний діалог навколо складних сторінок минулого.

У 2004 році Генеральна асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня Днями пам’яті та примирення.

Цього дня прийнято вшановувати пам’ять всіх тих, хто віддав своє життя під час боротьби з нацизмом. Основним символом Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні є квітка червоного маку.

Також 9 травня День Європи. Він присвячений єдності країн Європи, миру та солідарності. Інша назва свята – День декларації Шумана.

Історично існує одразу два дні Європи. Перший припадає на 5 травня і був створений на честь заснування Ради Європи 1949 року. Другий – 9 травня вшановує подію 1950 року, коли країни-учасниці вперше запропонували створити Європейський союз. Затвердили це рішення декларацією Шумана (тодішній французький міністр закордонних справ).

Читайте також: Зеленський запропонував відзначати День перемоги 8 травня, а 9 травня – День Європи

Нагадаємо, у 2021 році понад 40% українців підтримали ідею відзначати дві пам’ятні дати – і День пам’яті та примирення 8 травня, і День перемоги над нацизмом 9 травня.

Як повідомляв “ВК”, минулої ночі Київ зазнав чергової масованої атаки в боку Росії, є руйнування та постраждалі.

 

 

 

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися