Прийшла повістка: як отримати безкоштовні медичні обстеження у Києві

Автор: Оксана Тупальська
07:36 13.03.2023

Після отримання повістки до Збройних сил України необхідно в короткі строки пройти медичне обстеження. Куди звертатись, щоб зробити їх безкоштовно розповіла заступник директора КНП «ЦПМСД №2» Дарницького району міста Києва Наталя Шаповал.

Прийшла повістка: як отримати безкоштовні медичні обстеження у Києві
Світлодіодне освітлення

«Наприклад, у нашому Центрі первинної допомоги працюють сімейні лікарі, лікарі-терапевти, педіатри. Коли киянин отримує у військкоматі перелік необхідних досліджень, як правило, він містить загальноклінічні обстеження, рентгенографію чи флюорографію, кардіограму, аналізи за віком. Тому має звернутися до свого сімейного лікаря, або лікаря, який його заміняє. Якщо немає сімейного – звертається до будь-якого найближчого центру первинної допомоги», – розповідає Шаповал.

Направлення на необхідні дослідження надають перелічені вище лікарі первинної ланки.

«Наприклад, на рентгенографію дають направлення, або проводять самостійно в рамках програми медичних гарантій. Сюди ж входять вимірювання рівня цукру, холестерину, загальноклінічний аналіз крові, огляд або виписка амбулаторної карти, якщо таке вимагається. За цими направленнями, якщо виникає потреба, слід звернутися за спеціалізованою медичною допомогою».

Якщо мобілізований має хвороби, які можуть перешкоджати службі, він може піти після цього до профільних спеціалістів – також за направленням сімейного лікаря.

«Якщо потрібна консультація уролога, кардіолога, рентгенографія – доведеться звернутися до консультативно-діагностичних центрів. Наприклад, у Дарницькому районі їх декілька – тому обирає найзручніший. Не записується, але звертається у живій черзі. У нашому центрі передбачена можливість позачергового отримання послуг за направленням».

Аби не виникало конфліктів під час походу до лікарів з іншими пацієнтами, які чекають у черзі, лікар, який видає направлення, вказує, що воно для військкомату.

«Звісно, можуть бути нюанси на місцях. Наприклад, прийшов на рентген, там велика черга. Буває так, що доведеться зачекати півтори години. Ми з цим працюємо, працівники консультативно-діагностичних центрів можуть на це реагувати. Але таких ситуацій, щоб отримавши повістку, не було можливості пройти обстеження безкоштовно, не буває і не повинно бути. Якщо лікар маркує направлення «для військкомату» – візит позачерговий».

Нагадаємо, «ВК» розповідав, що мобілізовані до лав ЗСУ шукають безкоштовні обстеження та давав рекомендації, як підготуватись у військо. А ще про те, з якими хворобами не мобілізують

Великий Київ у Google News

підписатися