Прибрати груди і замінити герб. Київраді пропонують перетворити “Батьківщину-матір” на архистратига Михаїла

Автор: Володимир Хлєбников
17:34 25.11

Меморіал “Батьківщина-матір” в столиці пропонують перетворити на статую архистратига Михаїла, який вважається покровителем Києва.

Прибрати груди і замінити герб. Київраді пропонують перетворити “Батьківщину-матір” на архистратига Михаїла

Відповідну петицію було оприлюднено на електронному порталі Київської міської ради 24 листопада.

Статуя “Батьківщина-Мати” на Печерський пагорбах столиці є найвищою монументальною спорудою в Європі та є однією з найвідоміших туристичних споруд української столиці. Але початковий задум та совєцька естетика цієї споруди не відповідає сучасним політичним та ідеологічним вимогам нашого суспільства. Водночас її демонтаж видається недоцільним, по-перше, оскільки вона міцно вписалася в обриси нашого міста, по-друге – з економічних міркувань“, – пояснює автор звернення Олександр Артьомов.

Читайте також: Мешканці Подільського району просять “перетворити” пустир зі сміттям на зону відпочинку

Він зазначає, що оскільки “ця жіночка виглядає досить чоловікоподібною, а ще й тримає у руках щит та меч, нескладно буде перетворити її на статую архистратига Михаїла – патрона нашого міста”.

“З цією метою прибрати груди, замінити совєцький герб на герб Києва, та змонтувати крила. Якщо знайдуться додаткові кошти – зробити крила рухомими, щоб вони коливалися під дією вітру“, – додав автор петиції.

Як видно, поки що ініціатива не знайшла великої підтримки мешканців столиці. Станом на 17:30 її підтримали менше як 10 осіб.

Нагадаємо, раніше директор Інституту нацпам’яті Антон Дробович пояснив, чому “Батьківщину-матір” досі “не декомунізували”. За його словами, наразі немає відповідного рішення суду.

Дивіться також: Вона прекрасна! Є можливість поглянути в очі Батьківщині-матері (ВІДЕО)

Великий Київ у Google News

підписатися