При втраті свідомості в транспорті чи на вулиці: що слід робити, щоб не нашкодити

Автор: Любава Лисичкіна
23:44 28.06

Сам стан відсутності свідомості означає, що мозку чогось не вистачає — крові, кисню чи глюкози, тому коли ми людину садимо — робимо ще гірше.

При втраті свідомості в транспорті чи на вулиці: що слід робити, щоб не нашкодити
Як допомогти людині, як втратила свідомість, розповіли у Всеукраїнській Спілці Парамедиків.
 
Часто випадки втрати свідомості ви можете зустріти у транспорті, особливо в душному метро. І що ж роблять люди — намагаються людину посадити і поливають водою.
 
Якщо людину без свідомості посадити, ми ще зменшуємо притік крові до голови. Сам стан відсутності свідомості означає, що мозку чогось не вистачає — крові, кисню чи глюкози, тому коли ми людину садимо — робимо ще гірше.
 
Поливати водою теж не варіант: людина їхала на роботу, втратила свідомість, прийшла до тями, а вона вся мокра — дуже зручно, особливо коли на вулиці мороз.
 
Що ж робити при втраті свідомості?
 
  • При втраті свідомості перевірте чи дихає людина — це найголовніше.
  • Якщо ж все добре, людина дихає — вкладіть її горизонтально, і бажано ноги припідняти, щоб збільшити притік крові до голови. Але є одне «але»…Людина без свідомості потребує догляду, — особливо за прохідністю дихальних шляхів. Бо часто буває так, що язик опускається вниз, і людина помирає від свого ж язика, так як не може дихати. Для того, щоб уникнути цього, слід  закинути голову або перевернути на бік — легко, просто і майже завжди можна.
  • Водою не мочіть, потрусіть за плечі, натисніть за вухом.

До слова,  в інституті Амосова відновлюють відділення дитячої реанімації та інтенсивної терапії (відео).

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин