Провідний французький щелепно-лицевий хірург оперував в “Охматдиті” дітей зі складними патологіями

Автор: Галина Ворона
15:36 31.12.2024

Спеціалісти “Охматдиту” разом з провідним французьким щелепно-лицевим хірургом Roman H. Khonsari (Роман Хонсарі) провели унікальні операції дітям зі складними патологіями.

Провідний французький щелепно-лицевий хірург оперував в “Охматдиті” дітей зі складними патологіями

Про це розповіли у Телеграм-каналі дитячої лікарні.

Як зазначається,  черепно-щелепно-лицевий і реконструктивний хірург французької дитячої клініки Парижу Necker-Infants Malades, професор медичного факультету Паризького університету Роман Хонсарі прибув до столичного "Охматдиту" з гуманітарною місією минулого тижня.

Це третій приїзд лікаря до України, у ході якого французький хірург разом з нашими нейрохірургами, щелепно-лицевими хірургами, анестезіологічною бригадою, медичними сестрами, спеціалістами кафедри щелепно-лицевої хірургії та сучасних стоматологічних технологій ІПО НМУ ім. О.О. Богомольця та іншими спеціалістами провели надскладні та унікальні щелепно-лицеві та краніофаціальні операції, що допомагають пацієнтам із важкими патологіями обличчя й черепа.

Загалом за весь час проведено 5 хірургічних втручань та вже плануються нові.

У Франції нам знадобилося понад 30 років для створення системи лікування таких рідкісних патологій. Ми раді передавати цей досвід українським колегам, щоб діти могли отримувати допомогу вдома, не виїжджаючи за кордон. Наразі лікарі Охматдиту вже готові виконувати частину втручань самостійно. Наше завдання – допомогти сформувати команду, яка стане центром компетенцій в Україні", - розповів Роман Хонсарі.

Протягом тижня спеціалісти рятували життя маленьких пацієнтів. Разом в "Охматдиті" вони провели 2 операції тривалістю 7 та 8 годин кожна. Одне з таких втручань було виконано 8-річній пацієнтці з синдромом Аперта – вроджена генетична вада, через яку неправильно формується мозковий та лицевий череп, а також зрощуються пальці. Перша унікальна операція їй була проведена нейрохірургами Охматдиту ще 8 років тому. Тепер був виконаний наступний етап – вперше в Україні дитині зроблено висунення верхньої щелепи за допомогою зовнішнього та внутрішніх дистракторів. Також провели надскладну краніофаціальну операцію 1-річній дівчинці з синдромом Крузона.

 У таких дітей кістки мозкового черепа формуються неправильно, що призводить до деформацій обличчя, проблем із диханням, зором, розвитком мозку, а також до значних естетичних змін. Це ускладнює їхню соціалізацію й якість життя. Тому ми обʼєднуємо знання, навички та досвід, аби допомогти пацієнтам з найважчими випадками", – пояснює професор Андрій Копчак.

За словами дитячого нейрохірурга та завідувача відділення нейрохірургії "Охматдиту" Павлп Плавського, подібні операції тривають від 6 до 8 годин. Лікування дитини проводиться у кілька етапів. Перші операції направлені на створення умов для розвитку головного мозку. На наступних етапах – покращення функцій дихання, ковтання та формування естетичного вигляду обличчя.

Подібні операції можливі лише при потужній роботі команди анестезіологів.

Читайте також: В Охматдиті пройшли різдвяні читання та чаювання під голос солістки «Kazka»

Нагадаємо, пес Патрон та виконавець пісні “Хто тримає цей район?” завітали до Охматдиту.

Великий Київ у Google News

підписатися